Piłka ręczna: Vambresia Wąbrzeźno - maszyna do wygrywania

Sławomir Wojciechowski
Szczypiornistki z Wąbrzeźna i ich opiekunowie w znakomitych humorach opuszczali Płock. Tomasz Miecznik/Portal Płock
Podopieczne Bogdana Taczyńskiego w imponującym stylu weszły do półfinału mistrzostw Polski juniorek młodszych.

W Płocku odbył się turniej ćwierćfinałowy MP juniorek młodszych. O dwa miejsca premiowane awansem walczyły AZS PWSZ Jutrzenka Płock, Bukovia Buk, UKS PR Ruch Chorzów oraz UKS "Vambresia-Worwo "Wąbrzeźno. Mistrz kujawsko-pomorskiego udzielił rywalom lekcji szczypiorniaka.

Vambresia-Worwo - Bukowia Buk 47:33 (22:14). Vambresia: Pacana, Wysocka - Lubowicz 2, Gajewska 15, Brzezińska 9, Domian 5, Rusinek, Brachowska 1, Krzewińska 3, Zielińska 5, Lubańska 7, Góralska.
Wąbrzeźniańki od początku spotkania zbudowały sobie solidną przewagę, którą jeszcze powiększyły w 2. połowie. Bezlitośnie wykorzystały każdy błąd przeciwniczek. Świetne zawody zagrała Aleksandra Gajewska, zdobywczyni 15 bramek.

TABELA:

TABELA:

1. Vambresia Wąbrzeźno 3 6 121-93
2. Bukowia Buk 3 4 92-98
3. Jutrzenka Płock 3 2 89-95
4. Ruch Chorzów 3 0 67-83

Ruch Chorzów - Vambresia-Worwo 26:37 (15:17). Vambresia: Pacana, Wysocka - Lubowicz 1, Gajewska 14, Brzezińska 4, Domian 8, Rusinek, Brachowska , Krzewińska 5, Zielińska 1, Lubańska 4, Góralska.
- Chorzowianki wcale nie przestraszyły się naszego wysokiego zwycięstwa na inaugurację - informuje kierownik drużyny z Wąbrzeźna Robert Krzewiński. - Do przerwy toczyły zacięty bój. W 2. połowie szybka, dokładna gra w ataku, wręcz chirurgiczna skuteczność oraz doskonała obrona dały nam pewne zwycięstwo. A miejscowy portal nazwał nasz zespół "maszyną do wygrywania ".

Jutrzenka Płock - Vambresia-Worwo 34:37 (13:17). Vambresia: Pacana, Wysocka - Lubowicz 2, Gajewska 9, Brzezińska 8, Domian, Rusinek, Brachowska 1, Krzewińska 2, Zielińska 5, Lubańska 11, Góralska.

Vambresia była pewna awansu. Z kolei gospodynie musiały wygrać, jeśli marzyły o półfinale. Podopieczne Bogdana Taczyń-skiego po kwadransie wyrównanej gry odskoczyły rywalkom na 4-5 bramek. Jednak płoc-czanki po przerwie zaczęły odrabiać straty, ale w ostatnich minutach wąbrzeźnianki udowodniły, że są lepsze. - Wszystkie dziewczyny zasługują na słowa najwyższego uznania za hart ducha, odporność psychiczną i determinację - dodaje Robert Krzewiński.

Vambresia awansowała do półfinału MP, który odbędzie się w dniach 28-30 kwietnia w Kwidzynie. Jej rywalami będą CHKS Łódź, Łukovia Łuków i MKS Kwidzyn.

Inne wyniki: Jutrzenka Płock - Ruch Chorzów 23:22, Jutrzenka - Bukowia Buk 32:36, Bukowia -Ruch 23:1