Piłka ręczna: Vambresia nie przywiezie medalu z Krakowa

Szczypiornistki z Wąbrzeźna od jutra walczyć będą o 5-8 miejsca.
Szczypiornistki z Wąbrzeźna od jutra walczyć będą o 5-8 miejsca. archiwum/nadesłane
W Krakowie trwa finał mistrzostw Polski juniorek młodszych w piłce ręcznej. Na razie pechowo w niej gra Vambresia-Worwo Wąbrzeźno.

W Krakowie osiem drużyn walczy o mistrzostwo kraju w kategorii "juniorka młodsza". Wczoraj zakończyła się faza eliminacji w grupach.
Niestety, już wiadomo, że na medale szans nie ma Vambresia-Worwo Wąbrzeźno. Dość pechowo przegrała ona wszystkie trzy mecze i zajęła 4. miejsce w grupie "N". Podopieczne Bogdana Taczyńskiego toczyły z rywalkami z Gliwic, Koszalina i Buka wyrównane pojedynki, jednak w ostatnich minutach brakowało im odrobiny szczęścia i cwaniactwa. Vambresia kolejno przegrała z Sośnicą Gliwice 29:34 (14:12), KU AZS Politechnika Koszalin 29:31 (16:16) i Bukowią Buk 27:31 (11:13). Teraz szczypiornistki z Wąbrzeźna od jutra czeka walka o miejsca 5-8. Mamy nadzieję, że z lepszym skutkiem.
Inne wyniki grupy "N": KU AZS Politechnika Koszalin - Bukowia Buk 40:17 (18:8), Bukowia - Sośnica 26:32 (16:15), AZS Politechnika - Sośnica 35:25 (19:11)
1. KU AZS Politechnika Koszalin 3 6 106-71
2. Sośnica Gliwice 3 4 91-90
3. Bukowia Buk 3 0 85-96
4. Vambresia-Worwo Wąbrzeźno 3 0 85-96

Conrad dominował

W grupie "M" najlepiej grał Conrad Gdańsk, który wygrał wszystkie trzy mecze. Drugim półfinalistą w środę został MTS Kwidzyn, który w decydującym spotkaniu pokonał KSS Kielce 34:31. Kwidzynianki zajęły 2. miejsce z bilansem 2 zwycięstwa, 1 porażka. Dopiero trzeci był gospodarz turnieju Tomex Kraków - 2 pkt, a czwarty KSS Kielce.

Jutro z gospodyniami

Czwartek jest dniem przerwy w turnieju. Jutro zaczyna się walka o medale oraz 5-8 miejsca. Vambresia-Worwo o godz. 12 zagra z Tomex-em Kraków.
Pary półfinałowe - miejsca 1-4: KU AZS Politechnika Koszalin - MTS Kwidzyn, Conrad Gdańsk - Sośnica Gliwice.
Miejsca 5-8: Tomex Kraków - Vambresia-Worwo Wąbrzeźno, KSS Kielce - Bukowia Buk