Wybory do Parlamentu Europejskiego już 7 czerwca. Liczy się każdy oddany głos, bo może zaważyć, czy będziemy mieli reprezentację w Europie naszego regionu.
Urząd Marszałkowski przygotował zachętę do głosowania - place zabaw dla najbardziej aktywnych samorządów.
Kompleksowo wyposażone place zabaw o wartości 30 tys. zł każdy, staną w sześciu miejscowościach. Miasta i gminy podzielono na cztery kategorie konkursowe.
O jeden plac zabaw powalczy Toruń i Bydgoszcz. Kolejny plac trafi do jednego z miast prezydenckich Grudziądza, Inowrocławia, lub Włocławka.
Kolejny kompleks trafi do pozostałych miast nieprezydenckich. A trzy inne zostaną zbudowane w gminach wiejskich lub miejsko-wiejskich, gdzie frekwencja będzie najwyższa.
Dodatkowo osoby, które będą głosować, mogą ze strony internetowej Urzędu Marszałkowskiego pobrać na www.kujawsko-pomorskie.pl kupon konkursowy, w ramach którego do wygrania będą nagrody indywidualne i wyjazd studyjny dla czterech osób do Brukseli.
- Jestem przerażony faktem, że nasze województwo może zostać bez przedstawiciela w europarlamencie - mówi Janusz Iwański dyrektor Gimnazjum i LO w Dobrzejewicach, a zarazem przewodniczący Rady Gminy w Chełmży. - Do uczniów cały czas apelujemy, aby wyrazili swoje zdanie i oddali głos. Dziś mamy sesję w Chełmży, najprawdopodobniej przyjmiemy apel do mieszkańców, aby poszli do urn. Nie możemy stracić takiej szansy.