Operacja zakrzepicy w SPSK1

Dziś w Starostwie Powiatowym w Inowrocławiu odbyło się spotkanie z przedstawicielami podmiotów w powiecie inowrocławskim, które realizują świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej. Celem było omówienie zagadnień związanych z wprowadzeniem nowego zakresu świadczeń - budżetu powierzonego opieki koordynowanej który ma zwiększyć dostępność do świadczeń specjalistów: kardiologa, endokrynologa, diabetologa i pulmonologa już na poziomie podstawowej opieki zdrowotnej.
Organizatorem spotkania był Kujawsko Pomorski Oddział Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Bydgoszczy, a spotkaniu przewodniczył jego dyrektor Jan Gessek.
- Cieszę się, że mogę gościć osoby odpowiedzialne za wprowadzenie opieki koordynowanej w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej na terenie naszego powiatu. Mam nadzieję, że takich przychodni, w których lekarz rozstrzygnie za pacjenta wiele dodatkowych rzeczy, zwalniając go z konieczności biegania od specjalisty do specjalisty, będzie u nas jak najwięcej - powiedziała starosta Wiesława Pawłowska.
- Traktujemy ten projekt jako pewne uporządkowanie tego co już w pewnym sensie funkcjonuje, ale chcemy teraz przekazać instrumenty finansowe POZ-om. Chodzi o to żeby pacjentem zaopiekować się w sposób kompleksowy i za to zapłacić. W naszej ocenie element finansowy jest tu dobrze skrojony - stwierdził dyrektor Jan Gessek.
W gronie przedstawicieli POZ-ów z powiatu inowrocławskiego omówiono m.in. wsparcie realizacji świadczeń przez koordynatora opieki, proces zawierania umów - wprowadzenie nowego zakresu do umów w rodzaju POZ, proces sprawozdawania świadczeń w realizacji wszystkich grup dziedzinowych, proces rozliczania budżetu powierzonego opieki koordynowanej. Aspekty formalno-prawne programu przedstawiła Justyna Piątkowska - p.o. kierownika Działu Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Profilaktyki NFZ.
Opieka koordynowana to szerszy wachlarz możliwości diagnostycznych i leczenia najczęstszych chorób przewlekłych już u swojego lekarza rodzinnego.
W powiecie inowrocławskim funkcjonuje 25 przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej. NFZ czeka na ich deklaracje przystąpienia do programu. Chęć uczestniczenia w nim zgłosiła już nowopowstała przychodnia "Przy Szpitalu", która zacznie funkcjonować po 1 maja br.
- Z naszej przychodni może skorzystać każdy mieszkaniec powiatu. Zapraszamy do składania deklaracji przystąpienia do nowej przychodni. Zachęcam, bo mamy teraz w jednym miejscu przy ulicy Poznańskiej lecznictwo szpitalne, ambulatoryjną opiekę specjalistyczną i podstawową opiekę zdrowotną, dodatkowo z opieką koordynowaną - poinformował Bartosz Jakub Myśliwiec, zastępca dyrektora ds. lecznictwa i naczelny lekarz Szpitala Wielospecjalistycznego im. dr Ludwika Błażka w Inowrocławiu.
- Tak obchodzono stulecie parafii Zwiastowania NMP w Inowrocławiu
- Najlepsi aktorzy, spektakle, reżyser 20. Arlekinady w Inowrocławiu
- Inowrocław. Tak było na przysiędze wojskowej w 82 batalionie lekkiej piechoty
- Tak było podczas koncertu Rafała Blechacza w Inowrocławiu
- Magdalena Ferrer, pochodząca z Inowrocławia, żona perkusisty Guns N' Roses w Polsce