https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Plantatorzy popierają skargę polskiego rządu na dyrektywę tytoniową

LT
Także w okolicach Grudziądza widok suszonego tytoniu jest coraz rzadszy. Plantatorów ubywa
Także w okolicach Grudziądza widok suszonego tytoniu jest coraz rzadszy. Plantatorów ubywa Fot. Lucyna Talaśka-Klich
Krajowy Związek Plantatorów Tytoniu popiera skargę polskiego rządu, która dotyczy dyrektywy tytoniowej.

KZPT w Lublinie popiera przygotowaną przez Ministerstwo Gospodarki skargę na nową dyrektywę tytoniową do Trybunału Sprawiedliwości UE.

Chodzi o zaostrzenie przepisów regulujacych działalność branży tytoniowej, w tym o wprowadzenie zakazu sprzedaży papierosów z dodatkami smakowymi od 2016 roku, który od 2020 roku obejmie także papierosy mentolowe.

- Obawiamy się, że legalne produkty zastąpione będą przez inne - pochodzące z szarej strefy - mówi Kazimierz Zwolicki, prezes KZPT.

Do sprawy wrócimy niebawem na papierowych stronach "Nowoczesnej Wsi" - dodatku "Gazety Pomorskiej"**

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

P
Precz z euro glupotami

Takie glupie dyrektywy trzeba blokowac w zarodku. Szkoda ze tak pozno ale lepiej teraz niz w wcale. Dobrze ze PSL sie obudził i coś robi w tym temacie.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska