Jego celem jest rozwijanie zainteresowań literackich uczniów, rozbudzenie ich twórczej pasji, wrażliwości i wyobraźni, a poza tym propagowanie własnej twórczości wśród rówieśników.
11-osobowa grupa uczniów zbiera się i rozmawia na temat zainteresowań literackich, prezentuje swoje utwory. W planie jest także zorganizowanie spotkania z twórcami regionalnymi oraz zainteresowanie swoją działalnością lokalnej społeczności. Młodzi twórcy będą również zamieszczali własne utwory na łamach szkolnej gazetki i na stronie internetowej gimnazjum.
- Spotkania literackie z młodymi twórcami pozwoliły nam dostrzec, że nasi podopieczni nie żyją tylko w świecie gier komputerowych i internetu - mówi Marlena Ciecierska. - Są wrażliwi, kreatywni i pełni inwencji. Przygoda z piórem jest bardzo cenna, pomaga młodym ludziom inaczej patrzeć na świat.
Krzysztof Filipski, Monika Balicka, Marcin Podlaski, Anna Kąkol, Klaudia Jaworska i Paweł Błaszkiewicz to osoby, które jako pierwsze przeczytały swoje utwory.
- W zamyśle mamy wydanie tomiku wierszy i tekstów prozatorskich naszych małych artystów - zapowiada dyrektor Beata Nejno. - Nie chcemy, by pisali tylko do szuflady.
Koordynatorami projektu "Szukamy młodych talentów" są: Marlena Ciecierska, nauczyciel języka polskiego, i Dorota Grudzińska - pedagog szkolny i bibliotekarz.