Po naszej interwencji jest znak. A nawet dwa!

  Po naszej interwencji jest znak. A nawet dwa!

  Monika Smól

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  - Znak już jest! - cieszy się Czytelnik. A „Pomorska” razem z nim, bo udało nam się wspólnie załatwić sprawę. Teraz oznakowanie jest właściwe.
  Czytelny znak wskazuje teraz objazd na trasie Wąbrzeźno-Stolno

  Czytelny znak wskazuje teraz objazd na trasie Wąbrzeźno-Stolno ©Nadesłane/Czytelnik

  - Dostałem maila z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy o postawieniu znaku informującego o prawidłowym kierunku prowadzenia objazdu i czytelnego znaku kierującego na objazd do Stolna - mówi Czytelnik, który prosił o interwencję tydzień temu. - Podziękowania dla „Pomorskiej” od niebłądzących kierowców.

  Jarmark Jaszczurczy i festiwal folkloru - wielkie świętowanie w weekend

  Zaawansowane prace są prowadzone na zamkniętym dla ruchu 8-kilometrowym odcinku drogi wojewódzkiej nr 548 Stolno-Krusin - Miał być realizowany w końcowym etapie- mówi Michał Sitarek, rzecznik prasowy ZDW w Bydgoszczy.
  - A tam przeniesiono ciężar robót. Trwa m.in. budowa nasypu pod drogę po nowym śladzie w okolicach Kamlarek, na kolejnych odcinkach prowadzone są roboty związane z rozbiórką starej drogi, poszerzaniem nasypów, wykonywaniem koryta pod nową jezdnie, przy stabilizacjach gruntu i podbudowach.

  Wkrótce wykonawca będzie gotowy układać w tym miejscu pierwsze warstwy asfaltu. - Na wybranych odcinkach ułożono krawężniki pod ciąg pieszo-rowerowy - dodaje Michał Sitarek. - Trwają też roboty przy budowie odwodnienia. Na objazdach wykonawca wykosił pobocza i naprawił większość uszkodzeń. Ostatnie prace były prowadzone w piątek, 15 czerwca. Jest również w kontakcie z zarządcami dróg lokalnych. Zaplanował między innymi wspólne przejazdy z ZDP.

  Jako inwestor, ZDP dla ruchu tranzytowego niezmiennie zaleca objazd drogi wojewódzkiej nr 548 poprzez inne drogi wojewódzkie i drogę krajową nr 55 - przez Radzyń Chełmiński oraz Paparzyn.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018