Jeśli tak, to jakim klejem powinienem je przykleić?
Uwaga - drobny remont!
Takich drobnych remontów i napraw wykonujemy w ciągu roku co najmniej kilka. Jeśli macie Państwo podobne wątpliwości - pytajcie. Z pomocą ekspertów postaramy się rozwiązać chociaż niektóre z problemów.
Tu, nasz ekspert z "Grupy Atlas" nie zachwycił się pomysłem ułożenia płytek bezpośrednio na podłożu z papy. Nawet wtedy, gdy jest ona w dobrym stanie.
Podłoże musi być twarde, a papa taka nie jest
Papa, ułożona na wylewcebetonowej, stanowi podłoże pod warstwę jastrychu, który powinien być wylany jako samonośny podkład na warstwie oddzielającej.
W tym wypadku warstwą oddzielającą będzie papa, a jastrych powinien mieć grubość minimum 3,5 cm. Dopiero na twardym i stabilnymłożu mineralnym można układać płytki gresowe.
Najlepsza wylewka samopoziomująca
Do wykonania jastrychu najlepiej jest zastosować anhydrytową wylewkę samopoziomującą.
Można też zastosować renowacyjny podkład podłogowy na bazie cementu, dodatkowo siatką z włókna szklanego (taką, jaką się stosuje przy wykonywaniu warstwy zbrojącej w systemach ociepleń).
Gdy trzeba poprawić chłonność
W przypadku konieczności zredukowania chłonności podłoża, należy zastosować zaprawę gruntującą.
I dopiero na tak przygotowany podkład podłogowy można przykleić płytki. W przypadku, gdy istnieje konieczność szybkiego użytkowania pomieszczenia, można skorzystać ze specjalnej zaprawy, która umożliwia użytkowanie powierzchni i fugowanie płytek już po 4 godzinach.
Fuga, która poprawia elastyczność
Do fugowania można zastosować - w zależności od sposobu użytkowania pomieszczenia - zaprawę do fugowania (wąską lub szeroką) albo o podwyższonej elastyczności i przedłużonej trwałości koloru.