https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podrożni na autobus będą czekać pod chmurką? Problem mają również taksówkarze

Ewelina Fuminkowska
Ewelina Fuminkowska
Tylko do wczoraj, podróżni mogli korzystać z dworca autobusowego przy ulicy Brzeskiej. Po raz ostatni zaparkują tu również radziejowscy taksówkarze.

Teren dworca został sprzedany pod koniec listopada. - Z dworca i terenów przyległych
korzystamy do końca czerwca na podstawie umowy najmu z nowym właścicielem - odpowiedziało nam Biuro Zarządu Kujawsko-Pomorskiego Transportu Samochodowego, na wysłane wcześniej pytania.
Na terenie PKS ma powstać supermarket kolejnej znanej sieci handlowej. Podróżni już się martwią, gdzie będą oczekiwać na autobus. - Przecież pogoda jest różna. Może padać deszcz, a zimą? - zastanawia się pani Halina. - Nie mamy tu kolei, więc dla wielu mieszkańców powiatu to jedyne połączenie z okolicą.

Zdaniem Biura Zarządu KPTS problemu nie ma, bo podróżni będą korzystać w okresie przejściowym, do czasu otwarcia nowego dworca autobusowego z... kontenerów zlokalizowanych przy ul. Brzeskiej. Jak się dowiedzieliśmy, włocławska siedziba firma wystąpiła do Sławomira Bykowskiego, burmistrza miasta, o wyrażenie zgody na ustanowienie tymczasowych przystanków przy ulicy Komunalnej.
To jednak nie jedyny problem. Jeszcze większy mają radziejowscy taksówkarze. - Od wielu lat staliśmy przy PKS- ie - mówią, wolą zostać anonimowi (imiona i nazwiska do wiadomości redkacji). - Po sprzedaży, dostaliśmy wypowiedzenie i nie mamy gdzie się podziać. Od końca kwietnie stoimy tu nielegalnie.

Nikt nie zapewnił im nowych miejsc postojowych. - Zwracaliśmy się do burmistrza o pomoc. Jesteśmy małym powiatem, ale ludzie korzystają z taksówek - mówią taksówkarze.

Włodarz Radziejowa skierował sprawę do Zarządu Dróg Wojewódzkich, by rozpatrzono propozycję nowych miejsc postojowych dla taksówek. Niestety, bydgoski ZDW do sprawy się nie przychylił. - W związku z tym, że w miejscu dotychczasowego postoju taksówek zostanie wybudowany sklep
z parkingiem, na którym przewidziano wyznaczenie miejsca postojowego dla taksówek nie
zamierzamy wytyczać postoju na ulicy Brzeskiej - wyjaśnił Michał Sitarek, rzecznik prasowy ZDW w Bydgoszczy. - Byłoby to rozwiązanie tymczasowe. Poza tym oznaczałoby to likwidację miejsc parkingowych mieszkańców. Jeśli konieczne byłoby wyznaczenie tymczasowego postoju w Radziejowie jesteśmy przekonani, że bardziej nadawałyby się do tego ulice o mniejszym natężeniu ruchu.
Taksówkarz są zbulwersowani. - Płaciliśmy przez wiele lat za miejsce parkingowe przy dworcu nie małe kwoty. Owszem przy nowym sklepie mają być miejsca, ale trzy a nas jest dziesięciu. Inne ulice nie wchodzą w grę, ponieważ nikt tam nie przyjdzie nie skorzystać z naszych usług - mówią.
Burmistrz Radziejowa, zapewnia, że sprawą się zajmie. - Znam sprawę i na pewno zareagujemy. Taksówkarze chcieli postoju przy ulicy Brzeskiej, to droga wojewódzka, dlatego musieliśmy się do nich zwrócić - powiedział Sławomir Bykowski.

Mieszkańcy też są zdziwieni zmianami, jakie szykują się w ich mieście. - Przyzwyczaiłam się do obecnego stanu - mówi pani Joanna. - Nie wyobrażam sobie dworca przy ulicy Komunalnej. Nie ukrywam, że z taksówek nie korzystałam często, ale to najlepszy punkt. Ludzie przyjeżdzają do szpitala autobusem a taksówkę mają pod nosem.
Taksówkarze poprosili o wyznaczenie parkingu dla taxi dyrektora szpitala. - Nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi - dodają taksówkarze. - Skoro miasto wydaje tyle licencji, powinno zadbać o miejsca postojowe dla takiej ilości taksówek.
Nie otrzymaliśmy informacji, dlaczego PKS sprzedał teren. Biuro Zarządu poinformowało nas jedynie, że decyzję podjął poprzedni zarząd.
Do sprawy wrócimy.

Czytaj e-wydanie »

Komentarze 24

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

j
jumanji
W dniu 07.07.2014 o 12:54, wróżka napisał:

 w Radziejowie zostanie kościół,szkoła,rynek i markety....tak to widzę

A to nie wystarczy ? 

A nie można na dworcu kolejowym zrobić kilku stanowisk dla autobusóww jak już był mus sprzedać dworzec  PKS -u przed upływem kadencji?

w
wróżka
W dniu 06.07.2014 o 22:30, Dawid napisał:

Piszesz o stanowiskach pracy? A skoro im zlikwidują Pks i Taxi a powstanie Market zatrudniajacy pare osób a likwidujący małe sklepiki to jest dla Ciebie ok ? 

Zgadza się bo tak na prawdę nikt nie mysli przyszłościowo.Na takim grajdole jak Radziejów marketów nasrykane jak grzybów po deszczu.Podatków nie płacą,zwolnień bez liku a zakładu pracy który by stworzył faktycznie miejsca pracu ni widu ni słychu... niedługo nie będzie za co na te zakupy latać.Sąd nie bo po co? Energetyka nie bo po co? PKS nie bo po co?A w Radziejowie zostanie kościół,szkoła,rynek i markety....tak to widzę

D
Dawid

Piszesz o stanowiskach pracy? A skoro im zlikwidują Pks i Taxi a powstanie Market zatrudniajacy pare osób a likwidujący małe sklepiki to jest dla Ciebie ok ? 

h
hapy:)

Nie, nie żal mi bo też mam nowe auto tylko staram się uświadomić ze to chyba nie jest problem ze taksówki będą musiały stać gdzieś indziej. A jeśli część z nich jest na rencie a jest to można powiedzieć ze kupują za moje bo place podatki...Ale to nie ważne w sumie dla mnie.  I chyba dobrze ze zamiast starej budy powstanie cos nowego i powstaną nowe stanowiska pracy, Trzeba się cieszyć a nie marudzić.

P.S.

Podziwiam agresję i znajomość forumowiczów gdzie kto pracuje. Skąd pomysł że pracuje przy cebuli i dlaczego akurat używasz takiego argumentu, osobiście jestem pełen szacunku dla ludzi podejmujących każdą pracę przy cebuli przy graczce trzeba to doceniać i podziwiać a nie krytykować i wyśmiewać jeśli nawet "pracują przy cebuli" wstydz się Dawidzie

D
Dawid
W dniu 03.07.2014 o 00:35, hapy:) napisał:

Całe szczęście że tą paskudną budę rozwala, jest wstrętna, zimna, wielka i cholera wie po co! Chyba lepiej żeby postawili mały przystanek jak w Osięcinach lub Piotrkowie i był ogrzewany niż ma to stare pokomunistyczne badziewie straszyć. Co za ludzie, wszystko źle, co by nie chcieli zrobić to marudzenie. Taksówkarzami się wielce przejmujecie, widzieliście czym oni jeżdżą? Auta lepsze niż biznesmeni maja, dadzą sobie rade, ustawia się w innym zakątku. Cieszcie się ludzie i nie marudźcie, nowe sklepy to nowe miejsca pracy... 

Żal Ci d*** ściska ze jezdza dobrymi autami? Piszesz jak by kupili je za twoje cięzko zarobione przy cebuli.... :-)

M
Mordred

Pierdu pierdu z tym, że chcą zmian, pomarudzą i zagłosują po staremu.

 

G
Gość

Widać ,że ludzie wszędzie chcą zmian na stanowiskach rządzących

Czy to burmistrza Radziejowa ,czy wójta Dobrego a nawet burmistrza Piotrkowa o Starostwie nie wspominajac.

h
hapy:)

Całe szczęście że tą paskudną budę rozwala, jest wstrętna, zimna, wielka i cholera wie po co! Chyba lepiej żeby postawili mały przystanek jak w Osięcinach lub Piotrkowie i był ogrzewany niż ma to stare pokomunistyczne badziewie straszyć. Co za ludzie, wszystko źle, co by nie chcieli zrobić to marudzenie. Taksówkarzami się wielce przejmujecie, widzieliście czym oni jeżdżą? Auta lepsze niż biznesmeni maja, dadzą sobie rade, ustawia się w innym zakątku. Cieszcie się ludzie i nie marudźcie, nowe sklepy to nowe miejsca pracy... 

k
kierowca

przeciez pks nie ma racji bytu przy tej strukturze organizacyjnej i pustych autobusach,panstwo ma dokladac spolkom

g
gosc

zaczynaja wlodarze rozsprzedawac radziejow niedawno obecny pan starosta rozgrabial w Dobrem a teraz rzadzi w radziejowie

A
Adam

Jednak już zapomnieliście kto sprzedał ten PKS?

Oddział PKS we Włocławku. A kto tam pracuje i pracował? Pan J., zapewne wiecie o kogo chodzi, więc na burmistrza nie gadajcie.

G
Gość

A kiedy sprzedadzą urząd pod jakiś market

B
Biss
W kasie.
m
mieszkaniec

a gdzie teraz będziemy bilety miesięczne kupować???

H
Harlej
PKS będzie w bytoniu
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska