Podsumowanie 18. kolejki V ligi - grupa 2 [filmy, zdjęcia]

Grzegorz Oleradzki, MG
Pałuczanka (czerwone koszulki) wygrała z Kujawianką
Pałuczanka (czerwone koszulki) wygrała z Kujawianką fot. Michał Arciszewski
Wiele zaskakujących rozstrzygnięć, w tym porażka lidera z Izbicy, sprawiło, że na czoło tabeli powróciła lipnowska Mień. W walce o awans nadal liczy się sześć jedenastek. Ciekawie jest też na dole, bowiem zespoły zagrożone spadkiem zaczynają zdobywać punkty.

Kujawianka Izbica Kujawska - Pałuczanka Żnin (1:2)

16. Ziemowit Osięciny 18 13 27-418

Następna 18. kolejka odbędzie się 9-10 kwietnia: Szubinianka - Lider, BrzyskoRol - Sparta, Kujawianka S. - Kujawy, MGKS - Gopło, Czarni - Kujawianka I., Pogranicze Tarant - Mień, Kujawiak Lumac - Sadownik. Pauzuje Pałuczanka.

W Izbicy gospodarze szybko objęli prowadzenie. Od początku drugiej połowy grali defensywnie i w 65 min., w zamieszaniu, goście wyrównali. Chwilę później drugą żółtą kartkę zobaczył Marcin Iżamanowski. Sytuacja skomplikowała się w ostatniej minucie gdy z boiska usunięto Przemysława Moroza. Grająca z przewagą dwóch piłkarzy Pałuczanka w dodatkowym czasie zdobyła zwycięskiego gola. Gospodarze nie kryli pretensji do arbitrów. W ich opinii pierwsza żółta kartka Iżmanowskiego jak i bezpośrednia czerwona Moroza pokazane zostały zdecydowanie zbyt pochopnie. Zastrzeżeń było zdecydowanie więcej i działacze Kujawianki zapowiedzieli oficjalne wystąpienie w tej sprawie do władz okręgu.

Dramatycznie było też we Włocławku. Goście przed przerwą prowadzili 2:0. Tuż przed gwizdkiem kończącym połowę regulaminowy błąd popełnił bramkarz Sadownika (wypożyczony z Lidera) Łukasz Wiśniewski i gospodarze po rzucie pośrednim zdobyli gola. Na początku drugiej połowy wyrównali i wszystko wskazywało, że zespoły podzielą się punktami. Już w doliczonym czasie szczęście uśmiechnęło się do włocławian. Stojący tyłem do bramki Wojciech Winnicki zagrał piłkę głową do Wiśniewskiego, który ułamek sekundy wcześniej ruszył do przodu, a samobójcze trafienie rozstrzygnęło losy meczu. Również i w tym pojedynku wiele sędziowskich decyzji budziło salwy śmiechu na widowni. Wydaje się też, że wydłużenie czasu gry o ponad pięć minut było lekką przesadą.

Gopło po walce pokonało Czarnych Wierzchosławice. Sytuacja zespołu beniaminka staje się coraz trudniejsza bowiem konkurenci w walce o utrzymanie zdobyli tym razem punkty.
Walcząca o utrzymanie Sparta w ostatniej sekundzie zapewniła sobie wygraną z Kujawianką Strzelno. Wcześniej ich bramkarz Łukasz Irek obronił rzut karny Mateusza Grobelnego. Mimo gry w osłabieniu (czerwona kartka Mariusz Bakaja w 70 min.) Szubinianka nie tylko obroniła prowadzenie 2:1 ale w końcówce dorzuciła następną bramkę.

Do końca niewiadomą był wynik meczu w Lipnie. Gdy na niespełna kwadrans przed końcem kontaktowego gola zdobył dla gości Dawid Kwiatkowski wydawało się, że atakujących z pasją kowalan stać na sprawienie niespodzianki, jednak kontra i strzał Michała Ośmiałowskiego rozwiał nadzieje. Napastnik Mieni zaliczył pierwszego w sezonie hatt-tricka. Podobnej sztuki i to w jednej połowie dokonał Radosław Świtalski z Markowic.

W meczu Kujaw z MGKS Lubraniec padł kokejowy wynik. Wystawia to dobre świadectwo formacjom ofensywnym, nie świadczy jednak najlepiej o grze obrońców

Wyniki 18. kolejki

Lider - Sadownik 3:2 (1:2) Dawid Bocian (45), Łukasz Pałczyński (52), Wojciech Winnicki (90+4, samobójcza) - Radosław Morawski (3), Jacek Smykowski (40. karny).

Mień - Kujawiak Lumac 4:2 (3:1) Michał Ośmiałowski 3 (38, 45, 86. głową), Michał Trejda (11. głową) - Łukasz Dziedzic-Kamiński (19), Dawid Kwiatkowski (77).

Kujawianka I. - Pałuczanka 1:2 (1:0) Damian Kotkowski (10. glową) - Adrian Fletka (65), Marcin Napierała (90+3).

Gopło - Czarni 2:1 (1:1) Krzysztof Kozłowski (20), Mateusz Biłoszewski (53) - Sebastian Basiński (23).

Kujawy - MGKS 5:5 (3:3) Radosław Świtalski 3 (11, 18, 34), Tomasz Bakiera (47), Marcin Gajkowski (67) - Mariusz Podczarski 2 (12,16), Marcin Bet 2 (32, 77), Krzysztof Kosiński (58).

Sparta - Kujawianka S. 3:2 (1:0) Jarosław Wiśniewski 2 (14, 90), Paweł Kadłubowicz (77. głową) - Maciej Nawrocki 2 (50, 74).

Szubinianka - BrzyskoRol 3:1 (1:1) Dawid Janicki (24), Sebastian Żurawski (63), Marcin Wiśniewski (87) - Tomasz Krysiński (25).

Pogranicze Tarant - Ziemowit 3:0 wo.

Wideo bramki

ZAPIS RELACJI NA ŻYWO MECZÓW 18. KOLEJKI V LIGI

Niespodziewanie punkty straciła Kujawianka Izbica Kujawska, która przegrała z Pałuczanką Żnin 1:2. Goście decydującego gola zdobyli w doliczonym czasie gry.
RELACJA ORAZ ZDJĘCIA Z MECZU KUJAWIANKA IZBICA KUJAWSKA - PAŁUCZANKA ŻNIN

Wideo z bramkami z meczu we Włocławku, gdzie Lider przegrywał już 0:2. Jednak decydującą bramkę na 3:2 zdobył w 90+4 min. Strzelił ją obrońca Sadownika, który niefortunnie głową podawał do swojego bramkarza (wypożyczonego z Lidera).

Wideo z Izbicy Kujawskiej. Maciej Dopierała w 90+3 min. strzela zwycięską bramkę dla Pałuczanki.