Przed nami praktycznie bezchmurna noc z czwartku na piątek. Według synoptyków tylko na południowym zachodzie spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane i tam też możliwy jest przelotny deszcz. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Temperatura dojdzie maksymalnie do 11 stopni Celsjusza.
Natomiast w piątek we wschodniej połowie kraju, na Pomorzu i wschodnim wybrzeżu zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze jednak mają już pojawić się chmury z postępującymi z zachodu przelotnymi opadami deszczu i burzami, w których może spaść do 30 mm deszczu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, choć w rejonie burz powieje nawet do 75 km/h.
W woj. kujawsko-pomorskim piątkowa aura będzie przypominać dzisiejszą. Zapowiada się więc pogodny i słoneczny początek weekendu ze słabym wiatrem. Termometry w Toruniu i Bydgoszczy pokażą maksymalnie 26 stopni Celsjusza.