Pogoń Mogilno traci punkty w meczu z Nielbą Wągrowiec

Szymon Fiałkowski
Mogilnianie przegrali na własnym stadionie z zawodnikami z Wągrowca.
Mogilnianie przegrali na własnym stadionie z zawodnikami z Wągrowca. fot. Grzegorz Gębala
Gospodarze prowadzili już 2:0. Grali nawet ostatnie minuty z przewagą jednego zawodnika, Mimo tego nie potrafili wywalczyć punktów z rywalem z Wągrowca. Nielba wygrała w Mogilnie 3:2.

Mogileński zespół po pół godzinie gry prowadził po bramkach Damiana Kempskiego z rzutu wolnego i Jacka Wojciechowskiego, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gości.

Sygnałem ostrzegawczym dla piłkarzy Pogoni była akcja sam koniec pod pierwszej połowy, kiedy to po zagraniu ręką jednego z obrońców Pogoni, rzut karny na bramkę zamienił Michał Goliński.

W drugiej połowie, więcej z gry miała Nielba, która w 64. minucie doprowadziła do wyrównania. Po dośrodkowaniu w pole karne Pawła Ignasińskiego strzałem głową, piłkę do siatki skierował Łukasz Spławski. Ten sam zawodnik, parę minut wcześniej, po bliźniaczej akcji, uderzył minimalnie niecelnie.
Późnej obrońcy Nielby skutecznie zablokowali próbę uderzenia Przemysława Kędziory, a dobitkę Krzysztofa Szala obronił Pytkowski. Wydawało się, że wszystko odmieni się w 82. minucie, kiedy to wychodzącego na dobrą pozycję Szala faulował Księżniakiewicz i sędzia Tomasz Nowicki wyrzucił zawodnika gości z boiska. Ale to drużyna Marka Kamińskiego strzeliła zwycięską bramkę. Z najbliższej odległości piłkę do siatki Waneckiego skierował Paweł Nowak.

W tabeli III ligi, Nielba jest na ósmym miejscu, a Pogoń na jedenastym.

Pogoń Mogilno - Nielba Wągrowiec 2:3 (2:1)
Bramki: Damian Kempski 15., Jacek Wojciechowski 29.; Michał Goliński 45+1. - karny, Łukasz Spławski 64., Błażej Nowak 85.
Czerwona kartka: Jakub Księżniakiewicz (Nielba/81. - faul taktyczny).
POGOŃ: (trener Borończyk): Wanecki - Duszyński (64. Frąszczak), Malczewski, Krajnyk, D. Kempski - J. Wojciechowski (46. Szyszkowski), Maciejewski, Kierzek, Kędziora (73. J. Plewa) - Kopliński (18. Czaplewski), K. Szal.
Żółte kartki: Malczewski, Maciejewski, J. Plewa.

NIELBA (trener Kamiński): Pytkowski - Ignasiński, D. Jasiński, Ł. Jasiński, Scherfchen - Ankudowicz (71. Nawrocki), Nowak (88. Sergiel), Gregorek (46. Pietrowski), Goliński - Spławski (90+1. Wichberger), Księżniakiewicz.
Żółte kartki: Ankudowicz, Jasiński, Nowak, Pietrowski. Sędziował: Tomasz Nowicki (Szamotuły), asystenci: Kochański, Szuda.