Smaki Kujaw i Pomorza - Sezon 4 odcinek 20

Podczas sesji zaprezentowano III tom Historii Wąbrzeźna, który został spisany przez Grzegorza Banasia, nauczyciela historii w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie, Pawła Beckera, historyka i bibliotekarza w Szkole Podstawowej nr 2 w Wąbrzeźnie oraz Kingę Kamińską, studentkę Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Książka została wydana pod redakcją prof. dr. hab. Krzysztofa Mikulskiego i Aleksandra Czarneckiego, dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Wąbrzeźnie przy współudziale Aleksandry Basikowskiej i Anny Borowskiej.
Trzeci tom Historii Wąbrzeźna liczący 280 stron jest uzupełnieniem dwutomowego wydania o tym samym tytule, które ukazało się w 2005 roku. Trzeci tom obejmuje lata 2003 – 2020, ale czytelnik znajdzie w nim również tematy z lat wcześniejszych, których nie podjęto w tomie drugim. Książkę wydał Urząd Miasta w Wąbrzeźnie, a wydrukowały Wąbrzeskie Zakłady Graficzne w nakładzie 200 egzemplarzy.
Trzeci tom Historii Wąbrzeźna można wypożyczyć w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Witalisa Szlachcikowskiego w Wąbrzeźnie, a czytelnicy, którzy chcieliby posiadać tę publikację, mogą ją kupić w Miejskim Punkcie Informacji w cenie 45 zł. MPI przy ul. Poniatowskiego w Wąbrzeźnie jest czynny we wtorki od g. 12 do g. 17 oraz w środy i piątki w g. 10-16. Punkt prowadzi również sprzedaż wysyłkową.
Podczas uroczystej sesji radni w poniedziałek, 26 września jednogłośnie podjęli także stanowisko rady miasta Wąbrzeźno w sprawie upamiętniania historii lokalnej. Aleksandra Basikowska, przewodnicząca rady miasta w Wąbrzeźnie przypomniała słowa Zbigniewa Herberta, że "naród, który traci pamięć, traci sumienie" i wyraziła nadzieję, że wąbrzeźnianie o historii miasta nigdy nie zapomną. Jak dodała, "bez przyszłości nie ma dla nas przyszłości".