![4. Paweł Janas [z prawej]...](https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/1b/ac/5e2f1a2213d54_o_large.jpg)
4. Paweł Janas [z prawej]
Medalista mistrzostw świata z 1982 roku po udanym mundialu przeniósł się do Auxerre i przez następne cztery sezony był podporą tamtejszej defensywy. W sezonie 1985-86 został uznany najlepszym piłkarzem zagranicznym francuskiej ekstraklasy.
![3. Jacek Bąk [z prawej]...](https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/f3/1f/5e2f1f7ddc951_o_xlarge.jpg)
3. Jacek Bąk [z prawej]
W sezonie 2001/02 popisał się rzadkim wyczynem, zostając w jednym momencie mistrzem i wicemistrzem Francji. Wszystko dlatego, że zamienił w trakcie Olympique Lyon (gdzie popadł w konflikt z trenerem) na RC Lens. W meczu decydującym o tytule strzelił nawet gola, ale jego nowy zespół przegrał. W pierwszym klubie spędził w sumie sześć i pół sezonu, w drugim trzy i pół.
![2. Kamil Glik [na zdjęciu próbuje powstrzymać Neymara]...](https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/8c/8a/5e2f20cdc3776_o_xlarge.jpg)
2. Kamil Glik [na zdjęciu próbuje powstrzymać Neymara]
Już w pierwszym sezonie w AS Monaco wywalczył mistrzostwo Francji i dotarł do półfinału Ligi Mistrzów. Później zespół z Księstwa spuścił z tonu (m.in. dlatego, że stracił największe gwiazdy), ale pozycja Polaka pozostawała przez cztery sezony (obecnie jest piłkarzem włoskiego Benevento Calcio) niepodważalna. Dość powiedzieć, że nosił nawet w pewnym momencie kapitańską opaskę.
1. Andrzej Szarmach
Dwukrotny medalista mistrzostw świata to prawdziwa legenda Auxerre, dla którego przez cztery i pół sezonu strzelił 100 bramek w 157 meczach. Dwukrotnie wybierano go najlepszym obcokrajowcem w lidze. Dwukrotnie był wicekrólem strzelców. Świetnie radził sobie również po przenosinach do drugoligowego Guingamp.