Półfinał MIMP w Grudziądzu wygrywa Bartosz Zmarzlik (Stal). Nasi też awansowali!

(marz)
Adrian Osmólski (GTŻ) wywalczył udział w finale MIMP. Zajął 5.miejsce, po wyścigu dodatkowym, w którym pokonał Marcela Szymko (Lotos) Maryla Rzeszut
Do finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski, po walce na torze w Grudziądzu, weszli: Emil Pulczyński (Unibax Toruń), Mikołaj Curyło (Polonia Bydgoszcz) i Adrian Osmólski (GTŻ).
Adrian Osmólski już ma miejsce w finale, ale Łukasz Cyran (z lewej) miał pecha, zanotował dwa wykluczenia... I punkty uciekły. Maryla Rzeszut

(fot. Maryla Rzeszut)

Sporo walki, emocji, upadków i pecha było w grudziądzkim turnieju.
W półfinale MIMP w Grudziądzu zabrakło 4 kontuzjowanych żużlowców. Pauzują: Mateusz Rujner (GTŻ Grudziądz), Kacper Rogowski (Stelmet Falubaz Zielona Góra), Damian Michalski (PGE Marma Rzeszów) i Krzysztof Wittstock (Lotos Wybrzeże Gdańsk).

Za nich wystąpili: Adrian Osmólski (GTŻ), Oskar Gollob (BTS Bydgoszcz) i Bartosz Pietrykowski (Unibax Toruń).

Pechowo rozpoczął zawody Łukasz Cyran (GTŻ). Już w 1. wyścigu turnieju upadł na 1. wirażu i został wykluczony. Stracił punkty. Na torze w Grudziądzu dominowali, zgodnie z przewidywaniami, Przemysław Pawlicki z Leszna i Bartosz Zmarzlik z Gorzowa. Od początku byli nieomylni, jednak Pawlicki w swoim ostatnim biegu najechał na taśmę.

W 6. wyścigu upadł bydgoszczanin, Karol Jóźwik. Został wykluczony. W powtórce upadek i wykluczenie zanotował Radosław Małuch (Victoria Piła). Bez dwóch rywali spokojnie po 3 punkty pojechał w tym biegu Emil Pulczyński (Unibax).

Pięknie walczył Cyran w 8. biegu: wyprzedził Curyłę oraz Łukasza Przedpełskiego i był pierwszy na mecie.

Niektórzy juniorzy mieli problemy z walką na niełatwym, grudziądzkim torze. Marco Gaschka (Marma Rzeszów) dwa razy zapoznał się z nawierzchnią. Sędzia wykluczył za upadki w 17. wyścigu Jóźwika i Ł.Przedpełskiego. Polonista najpierw długo nie podnosił się z toru, ale wstał o własnych siłach.

W 19. wyścigu Emil Pulczyński na 1. wirażu wykonał rajd z ostatniej na pierwszą pozycję! Wzbudził aplauz kibiców.

Chwile grozy były w 20. biegu: Cyran, walcząc o ostatnie punkty, z impetem uderzył w bandę. Zszedł z toru sam, ale został wykluczony. Pogrzebał swoje szanse na miejsce w finale. Zajął ostatecznie miejsce 7. Tuż za rezerwowym. Awansowała pierwsza piątka plus rezerwowy.

Zawody w Grudziądzu oglądało około 500 kibiców.
Półfinał w Rawiczu nie odbył się, z powodu pogody. W Rybniku z kolei półfinał rozpoczął się o godz.19.