Zamknij

Gazeta Pomorska

Policyjna kontrola na drogach powiatu inowrocławskiego. Kierowcy jeżdżą zbyt szybko

Policjanci z komend w Inowrocławiu, Mogilnie i Żninie prowadzili we wtorek, 12 czerwca, działania na drogach powiatu Inowrocławskiego. Ich celem było

KPP Inowrocław

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/11] Następne

Policjanci z komend w Inowrocławiu, Mogilnie i Żninie prowadzili we wtorek, 12 czerwca, działania na drogach powiatu Inowrocławskiego. Ich celem było przede wszystkim skontrolowanie, czy kierowcy jadą z dopuszczalną prędkością.

Do akcji ruszyło 10. funkcjonariuszy mających do dyspozycji radiowozy, motocykle i pojazdy z wideoradarami. Niestety, na 116 skontrolowanych kierowców, aż 53 przekroczyło dozwolona prędkość. Zaledwie kilku z nich usłyszało pouczenie. Zdecydowana większość została ukarana mandatami.

Akcje policji będą kontynuowane, bo jak zauważa kom. Sebastian Górski, szef wydziału ruchu drogowego KPP w Inowrocławiu: - Na terenie powiatu inowrocławskiego w ciągu tylko czterech miesięcy tego roku doszło do 19 wypadków drogowych, w których zginęło 5 osób, a 21 zostało rannych. Doszło też do 731 kolizji. Poprawa bezpieczeństwa na drogach w ruchu drogowym pozostaje jednym z najważniejszych zadań realizowanych przez policję.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy