MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Politechnika Bydgoska rozpoczyna współpracę z ZUS-em. Umowa już podpisana

Marta Mikołajska
Marta Mikołajska
Umowę o współpracy między ZUS i PBŚ podpisali Mariusz Jaroniewski, dyrektor oddziału ZUS w Bydgoszczy oraz prof. dr hab. inż. Marek Adamski, rektor PBŚ.
Umowę o współpracy między ZUS i PBŚ podpisali Mariusz Jaroniewski, dyrektor oddziału ZUS w Bydgoszczy oraz prof. dr hab. inż. Marek Adamski, rektor PBŚ. Arkadiusz Wojtasiewicz
We wtorek, 1 marca, Zakład Ubezpieczeń Społecznych podpisał umowę o wzajemnej współpracy z Politechniką Bydgoską. Dzięki tej współpracy, otworzą się nowe możliwości - także dla studentów. Uroczyste podpisanie dokumentu odbyło się w kampusie PBŚ przy ul. Kaliskiego w Bydgoszczy.

Zobacz wideo: Budowa nowego kampusu Akademii Muzycznej może się rozpocząć

od 16 lat

Do grona uczelni wyższych, które wspólnie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych będą realizowały projekty z zakresu ubezpieczeń społecznych, Politechnika Bydgoska dołączyła we wtorek, 1 marca. W ramach umowy realizowany będzie projekt „Akademia Ubezpieczeń Społecznych”, który ma na celu m.in. edukację studentów w zakresie ubezpieczeń społecznych, by przygotować ich do świadomego i odpowiedzialnego wejścia na rynek pracy.

Studenci Politechniki Bydgoskiej z nowymi możliwościami na rozwój

W „Akademii Ubezpieczeń Społecznych” uczestniczyć będą studenci zarówno studiów licencjackich, magisterskich, jak i doktoranci. Mogą wziąć w niej udział także słuchacze studiów podyplomowych, pracownicy ZUS i Politechniki Bydgoskiej.

- Chcemy dzielić się wiedzą i doświadczeniem z młodymi ludźmi, dlatego studenci i doktoranci Politechniki Bydgoskiej mogą liczyć z naszej strony nie tylko na wykłady i prelekcje z zakresu ubezpieczeń społecznych, ale również na praktyki i staże – mówi Mariusz Jaroniewski, dyrektor oddziału ZUS w Bydgoszczy.

ZUS i Politechnika Bydgoska w ramach współpracy będą organizować m.in. wspólne konferencje poświęcone tematyce ubezpieczeń społecznych i edukacji w tym temacie, pracownicy naukowi PBŚ będą mogli publikować artykuły naukowe w punktowanym kwartalniku naukowym „Ubezpieczenia Społeczne. Teoria i praktyka”. Współpraca oznacza także uczestnictwo ZUS w wydarzeniach typu „Dni kariery” organizowanych przez PBŚ.

Podpisana umowa przyniesie korzyści także uczniom szkół ponadpodstawowym, którzy wezmą udział w Olimpiadzie ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Finaliści etapu centralnego będą mogli liczyć na łatwiejszy dostęp (albo dodatkowe wsparcie) przy rekrutacji na uczelnię.

- Współpraca z ZUS to kolejne działanie, obok kierunków praktycznych, wydłużonego okresu praktyk, studiów popołudniowych czy dedykowanych ofert pracy, które uczelnia realizuje z myślą o młodych ludziach u progu zawodowej kariery - podkreśla prof. dr hab. inż. Marek Adamski, rektor PBŚ.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Politechnika Bydgoska rozpoczyna współpracę z ZUS-em. Umowa już podpisana - Express Bydgoski

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska