Polki w półfinale mistrzostw świata piłkarek ręcznych

FIAŁ, wideo: PGNiG/x-news
Polska - Rosja.
Polska - Rosja. Dresling Jens
Kapitalnie na mistrzostwach świata spisują się nasze szczypiornistki. Po raz drugi z rzędu zajmą miejsce w najlepszej czwórce tego turnieju. W ćwierćfinale ograły Rosjanki 21:20.

Rosjanki do tej pory były niepokonane na mistrzostwach, natomiast Polki rozkręcają się z meczu na mecz. Po zwycięstwie w 1/8 finału z Węgierkami (24:23), nastroje przed ćwierćfinałem były bojowe.

Nasze zawodniczki rozpoczęły zawody naprawdę bardzo dobrze. Świetnie funkcjonowała nasza obrona, przez co rywalki nie mogły rzucić bramki! Jednak po wykorzystanym rzucie karnym, Rosja doprowadziła do remisu 6:6. Pierwszą połowę Polki wygrały.

ZAPIS RELACJI: Polska - Rosja na żywo

Po przerwie, naszym zawodniczkom przydarzył się przestój i słabsza postawa w obronie oraz w ataku. Po dwóch rzutach Akopian, Rosja prowadziła 17:15. Polkom udało się doprowadzić do remisu i niezwykle nerwowej końcówki. Przez dłuższy fragment gry, obie reprezentacje nie były w stanie rzucić bramki. W decydującej akcji, trafiła Kobylińska.

Posted by Gazeta Pomorska on 16 grudnia 2015

W piątkowym półfinale, rywalkami podopiecznych Kima Rasmussena będą Holenderki, które w równolegle rozegranym meczu ćwierćfinałowym wygrały z Francją 28:25.

POLSKA - ROSJA 21:20 (11:9)
POLSKA (trener Kim Rasmussen): Wysokińska, Gawlik - Kobylińska 6, Stachowska, Niedźwiedź 1, Gadzina, Kocela 2, Kudłacz-Gloc 5, Pielesz, Zych, Łabuda, Zalewska 2, Stasiak 1, Kulwińska 2, Achruk 2.
Kary: 6 minut (Kobylińska, Niedźwiedź, Achruk - po 2 minuty).
ROSJA (trener Evgeniy Trofimov): Sedoykina, Erokhina, Kalinina - Kuznetcova 4, Dmitireva 1, Sen, Akopian 4, Vyakhereva 5, Bobrovnikova, Makeeva 1, Marennikova 1, Bliznova 1, Chernoivanenko, Vedekhina, Ilina 3, Khmyrova 1.
Kary: 10 minut (Makeeva - 4 minuty, Sen, Bobrovnikova, Ilina - po 2 minuty).