Polonia Bydgoszcz pokonała Zawiszę II Bydgoszcz aż 4:1 [wideo, zdjęcia]

(FIAŁ), wideo: (STYK)
Polonia Bydgoszcz - Zawisza II.
Polonia Bydgoszcz - Zawisza II. Fot. Andrzej Muszyński
W najciekawszym sobotnim meczu 14. kolejki IV ligi, doszło do derbów Bydgoszczy. Na stadionie przy ulicy Sportowej 2, Polonia pokonała rezerwy Zawiszy.

Polonia Bydgoszcz - Zawisza II Bydgoszcz 4:1 (1:0)

Gospodarze mieli przewagę od pierwszych minut meczu, czego efektem był gol strzelony już w ósmej minucie. W polu karnym, faulowany był Michał Stolarski, a jedenastkę pewnie wykorzystał Robert Sawicki. Poloniści jeszcze dwukrotnie zdołali w pierwszej połowie skierować piłkę do siatki, ale nie zostały te gole uznane przez arbitra, który dopatrywał się pozycji spalonej. Najlepszą okazję dla gości miał Pekowski, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Greka Argyriou, uderzył tuż obok bramki Świetlika.

Zapis relacji relacji na żywo: Polonia Bydgoszcz - Zawisza II Bydgoszcz na żywo

W drugiej połowie, prowadzenie Polonii podwyższył Sarnowski, który dobił piłkę z najbliższej odległości odbitą przez bramkarza. Okazję do podwyższenia wyniku miał także Szcześniak, ale przegrał pojedynek sam na sam z Węglarzem. Po godzinie gry, piłkę do własnej siatki wpakował Dahlke, który próbował ją wybijać po akcji Kamińskiego. W końcówce meczu, zwycięstwo gospodarzy przypieczętowali Stolarski, wykorzystując doskonałe dogranie Sawickiego oraz Dahlke, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W składzie Zawiszy II zabrakło zgłoszonego wcześniej Vahana Gevorgyana. Zagrali za to dwaj inni gracze z pierwszego zespołu - Grek Anestis Argyriou oraz Bernardo Vasconcelos.

Bramki: 1:0 Robert Sawicki 8. - karny, 2:0 Tomasz Sarnowski 52. - dobitka strzału Roberta Sawickiego,2:1 Martin Dahlke 58. - samobójcza, 3:1 Michał Stolarski 81. - asysta Robert Sawicki, 4:1 Martin Dahlke 90+1. - asysta Robert Sawicki.

POLONIA (trener Przemysław Mazurkiewicz): Świetlik - Błaszkiewicz, Wrzos, Dahlke, D. Wolski - Sarnowski, Sieradzki, Sawicki, Stolarski - Szczap (84. Januszewski), Szcześniak (78. Laskowski).
Żółte kartki: Błaszkiewicz, 78. - niesportowe zachowanie.

ZAWISZA II (trener Maciej Marciniak): Węglarz - Barszczewski (55. Kubera), Argyriou, D. Wiśniewski, Pekowski - Chyrek, Jagodziński, Żylski, Kamiński, Melnyk - Vasconcelos (55. M. Nawrocki).
Żółte kartki: Pekowski, 72. - faul na bramkarzu, Chyrek, 78. - niesportowe zachowanie.

Sędziował: Rafał Liana (Żnin), asystenci: Sławomir Kujawa, Hubert Dojaś.