Polscy koszykarze lepsi od Holendrów. Dominik Olejniczak już poza reprezentacją

Reprezentacja koszykarzy szykuje się do kwalifikacji mistrzostwo Europy, które ruszają pod koniec sierpnia. archiwum
Reprezentacja Polski w drugim meczu towarzyskim w hali Aqua Zdrój w Wałbrzychu pokonała Holandię 82:64. Trener Mike Taylor podziękował torunianinowi Dominikowi Olejniczakowi.

Polska - Holandia 82:64 (21:15, 20:24, 15:15, 26:10)
Polska: Lampe 14, Slaughter 12, Waczyński 12, Gielo 10, Koszarek 9, Szewczyk 9, Ponitka 8, Sokołowski 4, Hrycaniuk 2, Zamojski 2, Czyż 0, Gruszecki 0
Holandia: Schaftenaar 17, Voorn 12, N. De Jong 11, Van Der Mars 10, Kloof 3, Koenis 3, Slagter 3, Van Der Horst 2, W. De Jong 2, Alberts 0

Pierwsze minuty spotkania zdecydowanie należały do reprezentacji Polski. Z dystansu trafiał niezawodny Adam Waczyński, a świetnie w tym elemencie prezentował się też Maciej Lampe. Po jego trójce było 13:6, a trener gości poprosił o przerwę. Obrona Holendrów się poprawiła, ale to Polacy ciągle prezentowali się lepiej. Dzięki trafieniom A.J. Slaughtera biało-czerwoni po 10 minutach prowadzili 21:15.

Po trzech kwartach było tylko 56:54. Reprezentacja Polski w ostatniej kwarcie przede wszystkim starała się kontrolować tempo meczu. Po akcji 2+1 A.J. Slaughtera, rzutach wolnych Adama Waczyńskiego i kolejnej trójce Szymona Szewczyka przewaga kadry wzrosła do jedenastu punktów. Holandia nie potrafiła już zmniejszyć tej straty i to Biało-Czerwoni mogli cieszyć się z pewnego zwycięstwa 82:64.

Wkrótce reprezentacja zagra we Włocławku. Sprawdź gdzie i za ile można kupić bilety

Po spotkaniu wspólnie ze sztabem trenerskim Mike Taylor podjął decyzję, że w dalszych przygotowaniach nie będą brali udziału: Daniel Szymkiewicz, Michał Michalak i Dominik Olejniczak. Kolejne zgrupowanie Kadry rozpocznie się we wtorek w Warszawie.