Koszykówka. Reprezentacja Polski słabsza od Rosji

Reprezentacja Polski po tunieju w Ulm przyjedzie do Włocławka.
Reprezentacja Polski po tunieju w Ulm przyjedzie do Włocławka. Andrzej Romański
W pierwszym meczu turnieju towarzyskiego ERGO Supercup 2016 w Ulm polscy koszykarze przegrali z Rosją 77:89.

Rosja - Polska 89:77 (25:15, 19:21, 20:18, 25:23)
Polska: Lampe 27, Ponitka 16, Slaughter 10, Czyż 6, Szewczyk 6, Zamojski 5, Waczyński 4, Sokołowski 2, Hrycaniuk 1, Gielo 0
Rosja: Mozgov 21, Karasev 19, Kulagin 15, Shved 10, Vorontsevich 10, Zubkov 6, Antonov 4, Baburon 2, Bykov 2, Ivlev 0, Khvostov 0, Kolyushkin 0, Ilnitskiy 0

Rywale prowadzili od początku meczu. W trzeciej kwarcie rywale nawet 14 punktami, ale bardzo szybko te straty zmniejszali Ponitka i Lampe. Trójkę dorzucił też Szymon Szewczyk, ale rzutami z dystansu odpowiadali na to Zubkov i Karasev.

W ostatniej kwarcie reprezentacja Polski zbliżyła się na sześć punktów, ale rywale odskakiwali po trafieniach Karaseva i Mozgova. Przeciwnicy wygrali rywalizację o zbiórki i zanotowali aż 29 asyst. Najlepszym zawodnikiem biało-czerwonych był Maciej Lampe z 27 punktami i 11 zbiórkami.

W sobotę o godz. 16.45 zespół trenera Mike’a Taylora zagra z Finlandią, a w niedzielę z Niemcami o godz. 15.00 (transmisje w Polsacie Sport HD).