Polska - Kanada 3:1 w meczu Pucharu Świata siatkarzy

FIAŁ
FIVB
Biało-czerwoni nie zwalniają zwycięskiego tempa w Pucharze Świata. Dzisiaj Polacy pokonali Kanadę, choć rywal w pierwszym secie wysoko postawił poprzeczkę naszym zawodnikom.

Trener Kanady Glenn Hoag nie mógł skorzystać z usług swojego lidera w ataku Gavina Schmitta, który jest kontuzjowany. Na pozycji atakującego zagrał więc Steven Marshall, były gracz bydgoskiego Transferu.

ZAPIS RELACJI NA ŻYWO: Polska - Kanada na żywo

W pierwszym secie dużo lepiej zaprezentowali się rywale, przede wszystkim grając na wysokim procencie skuteczności w kontrataku. Biało-czerwoni zbliżyli się do przeciwnika (18:18) i w końcówce obronili dwie piłki setowe, jednak przegrali partię po zepsutej zagrywce Kurka.

Trzy kolejne partie należały jednak do naszych siatkarzy. Doskonałą zmianę dał Mateusz Mika, który od początku drugiej odsłony zastąpił Michała Kubiaka. Nasi zawodnicy szybko wypracowali sobie wysoką przewagę i pewnie wygrali drugiego seta do 15, a dwa kolejne 25:19.

Jutro, Polacy zmierzą się z Egiptem, a w piątek z Australią.

POLSKA - KANADA 3:1 (23:25, 25:15, 25:19, 25:19)
POLSKA (trener Stephane Antiga): Drzyzga 4, Kubiak 2, Nowakowski 14, Kurek 21, Buszek 15, Bieniek 9, Zatorski (libero) oraz Mika 15, Łomacz, Konarski 1. Punkty. Atak: 60, blok: 12, zagrywka: 9, po błędach rywala: 17.
KANADA (trener Glenn Hoag): Sanders 2, Winters 6, Duff 6, Marshall 11, Perrin 15, Vandoorn 10, Lewis (libero) oraz Bann (libero), Van Lankvelt, N. Hoag, Schneider, Verhoeff. Punkty. Atak: 39, blok: 9, zagrywka: 2, po błędach rywala: 28.