**Pomagacie już od dziesięciu lat. Jak to się wszystko zaczęło?
Nasze pomaganie wzięło się znikąd. Byliśmy grupą osób, którzy są fanami motoryzacji. Doszliśmy do wniosku, że skoro możemy inwestować w nasze auta, to raz w roku możemy zainwestować w dzieci. Za pierwszym razem podeszliśmy do sprawy totalnie amatorsko. Zebraliśmy pieniądze i kupiliśmy za nie prezenty dla dzieci z domu przy Stolarskiej, które wydały nam się trafione. Okazało się,że nie do końca. Dlatego w kolejnym roku poprosiliśmy, by to dzieci napisały, o czym marzą.
**Pamięta Pan jakiś szczególny prezent, który zapadł w pamięć?
Jeden z chłopców marzył o statku piratów. Tak się cieszył z prezentu, że się przewrócił i zniszczył statek. Niezłym wyzwaniem okazało się znalezienie kolejnego statku piratów. Dla nas najbardziej radosny moment to oczywiście wręczanie prezentów, ale i ich kupowanie.
**Dziś pomagacie już nie tylko jednej placówce
To prawda. W ubiegłym roku mieliśmy do odwiedzenia aż 34 miejsca i ponad 500 dzieciaków. To niezła operacja logistyczna. Muszę wziąć urlop, żeby to wszystko ogarnąć. Teraz już nie tylko obdarowujemy prezentami dzieciaki, ale kupujemy na przykład również węgiel dla biednych rodzin. W tym roku chcemy przygotować paczki też na Wielkanoc.
**A jak traktuje Pan udział w naszym plebiscycie „Osobowość Roku 2016” i to, że Pana koncie jest ponad 400 głosów?
Kiedy dowiedziałem się, że zostałem zgłoszony do plebiscytu, przyznam szczerze, nie byłem zadowolony. Wychodzę z założenia, że trzeba się skupić na pomaganiu, zamiast na lansowaniu (śmiech). Z drugiej strony, to miłe, jeśli ktoś docenia, to co robisz.
A oto nasi obecni liderzy (stan na 31 stycznia) w poszczególnych kategoriach w Bydgoszczy:
Osobowość Roku - Kultura
Alicja Araszkiewicz - 410 głosów
Działalność Społeczna i Charytatywna - Małgorzata Dudek - 460 głosów
Samorządność i Społeczność Lokalna - Rafael Prętki - 376 głosów
Biznes - Marek Gotowski - 116 głosów