Pomorzanin Toruń pokonał Wartę! Słaby początek pałuczan [zdjęcia, wideo]

(dm, jp)
dobrze rozpoczął nowy sezon.
dobrze rozpoczął nowy sezon. Lech Kamiński
Pomorzanin Toruń w dobrym stylu rozpoczął nowy sezon. W kolejnym meczu w drużynie zadebiutuje zapewne nowy gracz z...Pakistanu.

Hokej na trawie Pomorzanin Toruń - Warta Poznań

Pomorzanin - Warta 5:1 (0:0)
Bramki: Szyplik 2 (37, 42), Nowakowski 2 (45, 65), K. Makowski (70) - Pech (57).
POMORZANIN: Śliwiński - Zieliński, Nowakowski, Sellner, Girtler, Raciniewski, Michał Makowski, Janiszewski, Kunklewski, K. Makowski, Szyplik oraz Kulpa, Kamiński, Szrejter, Dąbrowski, Rutkowski

Wicemistrzowie Polski z Toruniatylko do przerwy mieli problemy z brązowym medalistą z poprzedniego roku. W drugiej połowie strzelili Warcie Poznań pięć goli, autorami trzech byli Michał Nowakowski i Krystian Makowski, którzy po rozgrywkach Ligi Mistrzów w październiku wyjadą do Holandii.

Z trybun mecz obserwował Pakistańczyk, który wzmocni Pomorzanina. Do Polski przyleciał w sobotę, oficjalnie zostanie zaprezentowany we wtorek..

Grunwald - Gąsawa 10:0 (4:0)
Bramki: Strykowski 4 (12, 17, 48, 52), Dutkiewicz 2 (2, 8. kr. r.), P. Bratkowski (45. kr. r), Rataj (36), Poltaszewski (57. kr. r.), Petrykowski (61).
LKSĄSAWA: Modelski - Stręk, Chęś, Jeździkowski, Jułga, M. Wrzesiński, K. Wrzesiński, Rosiński, Jagodziński, Jędrys, Warkoczewski, Mazany, Hutek, Szmiel, Banasik.

Mistrzowie Polski nie dali gąsawianom żadnych szans. Po 17 minutach prowadzili już 4:0. Gąsawianie nie ustrzegli się przed dwucyfrową porażką.
AZS AWF - ROGOWO 8:2 (5:0)
Bramki: A. Pacanowski 2 (32, 41), Oszyjczyk (12), Ferenc (15), Zimnicki (15), Bułka (34), Lewandowski (42), F. Bratkowski (53) - P. Kubiak (51), Krokosz (58).
ROGOWO: Jasek, Grajek - Bączkowski, Sz. Pacanowski, P. Kubiak, Nowakowski, Krokosz, Nojgebauer, Mateusz Kuczkowski, Popiołek, Jankowski, Bator, Marcel Kuczkowski, Łuczka, Bosacki, Sykuła.

Rogowianie zagrali bez kilku podstawowych graczy. Słabo wypadli w 1. połowie, w której stracili aż 5 bramek. Po przerwie nie byli w stanie odrobić strat.

Pozostałe mecze: Polonia Środa Wlkp. - Pocztowiec Poznań 3:4; Start Gniezno - MKS Siemianowice Śląskie 6:4.