Ponad 200 uczestników 11. Niebieskiego Biegu Świadomości w Inowrocławiu. Wygrał Dariusz Jankowiak ze Strzelna. Zdjęcia

Dominik Fijałkowski
Już po raz 11. w Inowrocławiu odbył się Niebieski Bieg Świadomości. Uczestniczyło w nim ponad 200 zawodników Dominik Fijałkowski
W Inowrocławiu odbył się (29 kwietnia) 11. Niebieski Bieg Świadomości, którego celem jest, obok sportowej rywalizacji, zwrócenie uwagi na problemy osób z autyzmem.

Jak przygotować rower do sezonu?

od 16 lat

W 11. Niebieskim Biegu Świadomości udział wzięło ponad 200 zawodników, którzy mieli do pokonania 5-kilometrową trasę wiodącą spod Galerii Solnej na Stadion Miejski im. Inowrocławskich Olimpijczyków. Starterami honorowymi imprezy byli Elżbieta Piniewska, przewodnicząca sejmiku samorządowego oraz Jerzy Kowalski, polski lekkoatleta, uczestnik Olimpiady w Rzymie w 1960 roku.

Jako pierwszy linię mety przekroczył Dariusz Jankowiak ze Strzelna (0:18:55). Drugie miejsce zajął Bartosz Łuczak z Inowrocławia, a trzecie Przemysław Pędzioch z Rucewa. Wśród pań najszybciej dystans 11. Niebieskiego Biegu Świadomości pokonała Katarzyna Piotrowska z Bydgoszczy (0:19:08). Drugie miejsce zajęła w klasyfikacji kobiet Angelina Szopa z Inowrocławia, a trzecia była Natalia Jelińska z miejscowości Leszcze.