W niedzielnych wyborach po raz pierwszy osoby, które ukończyły 75 lat lub są niepełnosprawne i mają orzeczenie o stopniu inwalidztwa, mogą głosować poprzez pełnomocników. Jak dowiedzieliśmy się dzisiaj we włocławskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego we Włocławku z możliwości głosowania poprzez pełnomocników skorzystało niewielu wyborców. .
Na terenie byłego województwa włocławskiego, bo to teren obsługiwany przez włocławską delegaturę Krajowego Biura Wyborczego, wydane zostały 43 akty pełnomocnictwa. Urząd Miasta we Włocławku wydał takich aktów 15,
Wnioski o wydanie aktów pełnomocnictwa składali głównie wyborcy powyżej siedemdziesiątego piątego roku życia. Niepełnosprawni, rzadziej, Żadna z osób niepełnosprawnych nie złożyła wniosku o dopisanie swego nazwiska do spisu wyborców w innej komisji wyborczej. Nikt nie skorzystał więc z możliwości zmiany lokalu na taki, który jest dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych.
We Włocławku wybory prezydenckie odbywać się będą w siedzibach 61 obwodowych komisji. Tylko jednak kilka lokali jest dostosowanych do potrzeb niepełnosprawnych. To m.in. Galeria Sztuki Współczesnej, Zespół Szkół Muzycznych, Zespół Szk.ół Integracyjnych. W mieście uprawnionych do głosowania jest ponad 94 tysiące osób. Ponad 1 tysiąc włocławian będzie głosować poza miejscem zamieszkania.