1406sw1b SW2 Liczba wierszy w pliku: 42
Według przedwyborczych sondaży frekwencja miała się wahać w granicach 30 proc. W większości gmin powiatu świeckiego tylko nieznacznie przekraczała połowę tej liczby.
W Świeciu swój głos oddało 17,4 proc. uprawnionych. najczęściej stawiano krzyżyki przy kandydatach Platformy Obywatelskiej - 1327 głosy. Drugi wynik uzyskała Liga Polskich Rodzin - 601. Po 489 głosów oddano na Samoobronę i SLD-UP. Nieco gorsze notowania miało Prawo i Sprawiedliwość - 407 głosów.
Platforma tryumfowała również w Nowem, gdzie z prawa do głosowania skorzystało 16 proc. mieszkańców. Uzyskała 248 głosów i był to wynik gorszy tylko o 1 od tego, jaki uzyskała LPR. Trzecia była Samoobrona - 171, a czwarte PSL - 151.
Kandydaci Samoobrony, która była przeciwna wejściu Polski do UE, najwięcej sympatii wzbudzili w: Świekatowie, Bukowcu i Drzycimiu. W tym ostatnim poparło ją aż 20 proc. osób. Platroforma w tych gminach była na miejscu drugim. Trzeci wynik w Świekatowie gdzie frekwencja wyniosła 15,5 proc. i Bukowcu, gdzie do urn poszło 14,6 proc., przypadł LPR. Natomiast w Drzycimiu, gdzie frekwencja zbliżyła się do 16 proc. W pierwszej trójce było jeszcze PSL.
Dość nietypowo, zważywszy na pozostałe gminy, ułożyły się wyniki w Osiu. Tam, aż 27 proc. zwycięstwo odnotowało PSL. Fakt ten będzie dziwił znacznie mniej gdy zdamy sobie sprawę, że właśnie stamtąd wywodzi się Eugeniusz Kłopotek, jeden z liderów tej formacji. Druga była Platforma - 22 proc., trzecia LPR - 14,6 proc, a czwarta Samoobrona - 12,4 proc.
W Lnianie, gdzie wybory wygrała Liga Polskich Rodzin, frekwencja wyniosła 16,2 proc. Druga była Samoobrona, a trzecia Platforma.
W Urzędach Gmin w Dragaczu i Warlubiu nie potrafiono nam podać nawet przybliżonych wyników. Znany był tylko odsetek osób, które skorzystały z prawa wyborczego, które wyniosło odpowiednio 14,9 proc. i 16,3 proc.
