https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa możecie też sygnalizować niebezpieczne miejsca i sytuacje na drogach

(AB)
Utrudniające widoczność krzaki - taki sygnał wpłynął na policję poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Teraz sprawą zajmie się zarządca drogi.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, gdzie każdy może zasygnalizować policji miejsca, które w jego odczuciu nie są bezpieczne. KMZB jest policyjnym narzędziem do eliminowania negatywnych zachowań i problemów uciążliwych społecznie. Zaznaczenie na mapie danego zagrożenia wywołuje odpowiednią reakcję policji. Skutkuje to kontrolami patroli określonego miejsca i spowodowanie usunięcia zagrożenia.

Poprzez KMZB można zgłaszać również sygnały dotyczące poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. - Dlatego policja odczytała ostatnio zgłoszenie z kategorii „Zła organizacja ruchu drogowego”. Ściślej mówiąc mieszkańcowi chodziło o rosnące krzaki utrudniające widoczność wyjeżdżającym z parkingu przy ulicy Górniczej w Inowrocławiu. Zasłaniały one ścieżkę rowerową co z pewnością mogło przyczynić się do wypadku - informuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy komendanta powiatowego policji.

Policjanci ruchu drogowego, po skontrolowaniu miejsca, potwierdzili zasadność zgłoszenia i zostało ono skierowane pismo do zarządcy drogi o sprawdzenie i eliminację zagrożenia. - Tym sposobem możemy wspólnie zapobiegać przykrym skutkom zdarzeń na drogach - dodaje I. Drobniecka.

Aby zasygnalizować zagrożenie na KMBZ, należy wejść na stronę: www.policja.pl.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Świat żegna Franciszka. Tłumy wiernych na Placu św. Piotra

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska