Doktor Ania, doktor nauk farmakologicznych i popularna blogerka przyznała tytuł "FAK of the Year 2018". Popularny suplement diety dla dzieci określiła „najbardziej skandalicznym produktem 2018 roku”. O którym suplemencie diety mowa? I jakie inne produkty były nominowane do tytułu "FAK of the Year 2018"?

Doktor Ania przyznała tytuł "FAK of the Year 2018"

Anna Makowska, doktor nauk farmakologicznych, popularna blogerka i autorka bestsellerowej książki „Smart Shopping”, znana internautom jako Doktor Ania, co miesiąc przez cały rok prezentowała jeden produkt, który w jej opinii nie powinien w ogóle znaleźć się w sprzedaży.

Do nagrody FAK of The Year 2018 nominowane były:

 • Mlekosmyki Nimm2
 • Czekomety Mieszko.
 • Mini Ptasie Mleczko.
 • Kubuś Waterrr.
 • Oats z żurawiną.
 • Żelki z witaminami, frontman: Gumy Zizzz.
 • Produkty mięsne dla dzieci, frontmani: Morska fantazja figurki rybne oraz paróweczki Bobaski.
 • Gołąbki‚ Kuchnia STAROPOLSKA.
 • Serek truskawkowy 'OZO'.
 • Czekoladowe Muszelki Lubelli.
 • Chruposzki junior.
 • Kaszki z cukrem dla niemowląt, frontman: kaszka bezmleczna malinowa Nestle "od 4 miesiąca".

Jako kryterium oceny, Doktor Ania przyjęła skład produktów, komunikację marketingową oraz formę. Opis każdego z produktów oraz przyczyny nominacji do nagrody "FAK of the Year 2018" znajdziesz na blogu Doktor Ania - TUTAJ

Na koniec roku Doktor Ania postanowiła wyróżnić jeden z nominowanych produktów niechlubnym tytułem „FAK of The Year 2018”. Najbardziej skandalicznym produktem roku 2018 został popularny suplement diety dla dzieci Gumy Zizz – wyprodukowany przez firmę Polski Lek i dostępny w wielu polskich aptekach.

Gumy Zizz „najbardziej skandalicznym produktem 2018 roku”

Gumy Zizz – popularny suplement diety dostępny w aptekach pojawił się na liście produktów nominowanych do „najbardziej skandalicznych produktów 2018 roku” za - jak czytamy na blogu Doktor Ania - sugerowanie spożywania do 6 gum dziennie (zawierających syrop glukozowy z cukrem+częściowo utwardzonym tłuszczem roślinnym) dzieciom od 3 r.ż.

- Przyznaję nagrodę "FAK of The Year" produktowi, który pod każdym względem jest dla mnie SKANDALICZNY - pisze Anna Makowska, Doktor Ania. I wymienia szereg argumentów, które tłumaczą ten wybór. - Absolutny skandal do skład i dawkowanie - dodaje Doktor Ania.

Przyznanie nagrody "FAK of The Year" odbiło się echem w mediach społecznościowych.Internauci komentowali

- Podpisuje się pod nagrodą publiczności i tą pseudo wodą od Kubusia... Ileż to dzieci z tym biega po placach zabaw albo rodziców, babć czy niań woła za nimi "chodź napić się wody" i podaje właśnie "to coś" - komentuje Anna.

- „Leki” w żelkach i lizakach dla dzieci, a dorosłym ludziom się nie zapala w mózgu czerwona lampka. Szok... jak to śpiewa Zenek „jaaak do tego doszłoooo nieee wieemmm” - pisze Olga.

- Taką bezczelność producentów należy piętnować! I oby dotarło do jak największej liczby potencjalnych nieświadomych (jeszcze) odbiorców. Good job, Pani Doktor - dodaje Monika.


WZMOŻONE KONTROLE ESCAPE ROOMÓW W CAŁYM KRAJU, KILKADZIESIĄT JEST JUŻ ZAMKNIĘTYCH