Postępy prac przy budowie Drogi Wojewódzkiej nr 251 w powiecie żnińskim [zdjęcia]

(szym)
Jeżeli chodzi o budowę mostu w ciągu ulicy Dwrocowej, to trwają prace związane z budową przyczółków. - Roboty z użyciem betonu wymagają czasami przerw. Beton na fundamencie musi nabrać trwałości. Z początkiem września układane będą belki prefabrykowane. Na ul. Dworcowej grunt dodatkowo będzie wzmacniany geokratą. W tym miesiącu planowane jest ułożenie warstw bitumicznych na odcinku od mostu do dawnego cmentarza (wraz ze skrzyżowaniem z ul. Spokojną). Dojazd od strony Zamkniętej zostanie wykonany na finiszu - teraz jest to dojazd na plac budowy - informuje Michał Sitarek, rzecznik ZDW w Bydgoszczy. Prace na moście mają być zakończone pod koniec września, co nie oznacza, że na koniec lata będziemy po tym obiekcie jeździć. Ruch zostanie wprowadzony niezwłocznie po otrzymaniu pozwolenia na użytkowanie. Jeżeli chodzi o odcinek ul. Dworcowej od skrzyżowania z ul. Spokojną do ul. Mickiewicza, trudno określić, kiedy prace zostaną zakończone. Dzieje się tak ze względu na obecność dawnego cmentarza ewangelickiego (ekshumacje mają rozpocząć się prawdopodobnie jeszcze w sierpniu) w tym miejscu oraz występowanie znalezisk kultury łużyckiej. A co z postępami prac poza Żninem, w stronę Wągrowca? - Poza miastem na kolejnych odcinkach układana jest warstwa wiążąca nawierzchni. Obustronnie położono ją już na 5 kilometrach. Na pozostałych fragmentach trwają roboty związane z podbudową. Trwają też prace przy przepustach i budowie kolejnych odcinków ciągu pieszo-rowerowego. Formowane są rowy odwodnieniowe. Trwa budowa zjazdów na teren posesji m.in. w Słębowie - dodaje rzecznik ZDW. Kiedy zatem zakończą się wszystkie prace na terenie powiatu żnińskiego? - Harmonogram firmy Eurovia jest jeszcze przedmiotem bezpośrednich rozmów z wykonawcą. Zakłada on wykroczenie poza czas trwania umowy (zakończenie podstawowych prac do końca roku, roboty zagrożone przerwą zimową przełożone na pierwsze miesiące przyszłego roku). Niezmiennie zależy nam na zakończeniu zadania w najkrótszym możliwym czasie przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów i ograniczaniu utrudnień dla mieszkańców do niezbędnego minimum - mówi Michał Sitarek, ZDW w Bydgoszczy.
Jeżeli chodzi o budowę mostu w ciągu ulicy Dwrocowej, to trwają prace związane z budową przyczółków. - Roboty z użyciem betonu wymagają czasami przerw. Beton na fundamencie musi nabrać trwałości. Z początkiem września układane będą belki prefabrykowane. Na ul. Dworcowej grunt dodatkowo będzie wzmacniany geokratą. W tym miesiącu planowane jest ułożenie warstw bitumicznych na odcinku od mostu do dawnego cmentarza (wraz ze skrzyżowaniem z ul. Spokojną). Dojazd od strony Zamkniętej zostanie wykonany na finiszu - teraz jest to dojazd na plac budowy - informuje Michał Sitarek, rzecznik ZDW w Bydgoszczy. Prace na moście mają być zakończone pod koniec września, co nie oznacza, że na koniec lata będziemy po tym obiekcie jeździć. Ruch zostanie wprowadzony niezwłocznie po otrzymaniu pozwolenia na użytkowanie. Jeżeli chodzi o odcinek ul. Dworcowej od skrzyżowania z ul. Spokojną do ul. Mickiewicza, trudno określić, kiedy prace zostaną zakończone. Dzieje się tak ze względu na obecność dawnego cmentarza ewangelickiego (ekshumacje mają rozpocząć się prawdopodobnie jeszcze w sierpniu) w tym miejscu oraz występowanie znalezisk kultury łużyckiej. A co z postępami prac poza Żninem, w stronę Wągrowca? - Poza miastem na kolejnych odcinkach układana jest warstwa wiążąca nawierzchni. Obustronnie położono ją już na 5 kilometrach. Na pozostałych fragmentach trwają roboty związane z podbudową. Trwają też prace przy przepustach i budowie kolejnych odcinków ciągu pieszo-rowerowego. Formowane są rowy odwodnieniowe. Trwa budowa zjazdów na teren posesji m.in. w Słębowie - dodaje rzecznik ZDW. Kiedy zatem zakończą się wszystkie prace na terenie powiatu żnińskiego? - Harmonogram firmy Eurovia jest jeszcze przedmiotem bezpośrednich rozmów z wykonawcą. Zakłada on wykroczenie poza czas trwania umowy (zakończenie podstawowych prac do końca roku, roboty zagrożone przerwą zimową przełożone na pierwsze miesiące przyszłego roku). Niezmiennie zależy nam na zakończeniu zadania w najkrótszym możliwym czasie przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów i ograniczaniu utrudnień dla mieszkańców do niezbędnego minimum - mówi Michał Sitarek, ZDW w Bydgoszczy. Szymon Cieślak
Udostępnij:
Jak wyglądają prace związane z budową drogi nr 251? Zapytaliśmy o to Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Jeżeli chodzi o budowę mostu w ciągu ulicy Dwrocowej, to trwają prace związane z budową przyczółków.

- Roboty z użyciem betonu wymagają czasami przerw. Beton na fundamencie musi nabrać trwałości. Z początkiem września układane będą belki prefabrykowane. Na ul. Dworcowej grunt dodatkowo będzie wzmacniany geokratą. W tym miesiącu planowane jest ułożenie warstw bitumicznych na odcinku od mostu do dawnego cmentarza (wraz ze skrzyżowaniem z ul. Spokojną). Dojazd od strony Zamkniętej zostanie wykonany na finiszu - teraz jest to dojazd na plac budowy - informuje Michał Sitarek, rzecznik ZDW w Bydgoszczy.

Prace na moście mają być zakończone pod koniec września, co nie oznacza, że na koniec lata będziemy po tym obiekcie jeździć. Ruch zostanie wprowadzony niezwłocznie po otrzymaniu pozwolenia na użytkowanie.

Jeżeli chodzi o odcinek ul. Dworcowej od skrzyżowania z ul. Spokojną do ul. Mickiewicza, trudno określić, kiedy prace zostaną zakończone. Dzieje się tak ze względu na obecność dawnego cmentarza ewangelickiego (ekshumacje mają rozpocząć się prawdopodobnie jeszcze w sierpniu) w tym miejscu oraz występowanie znalezisk kultury łużyckiej.

A co z postępami prac poza Żninem, w stronę Wągrowca?

- Poza miastem na kolejnych odcinkach układana jest warstwa wiążąca nawierzchni. Obustronnie położono ją już na 5 kilometrach. Na pozostałych fragmentach trwają roboty związane z podbudową. Trwają też prace przy przepustach i budowie kolejnych odcinków ciągu pieszo-rowerowego. Formowane są rowy odwodnieniowe. Trwa budowa zjazdów na teren posesji m.in. w Słębowie - dodaje rzecznik ZDW.

Kiedy zatem zakończą się wszystkie prace na terenie powiatu żnińskiego?

- Harmonogram firmy Eurovia jest jeszcze przedmiotem bezpośrednich rozmów z wykonawcą. Zakłada on wykroczenie poza czas trwania umowy (zakończenie podstawowych prac do końca roku, roboty zagrożone przerwą zimową przełożone na pierwsze miesiące przyszłego roku). Niezmiennie zależy nam na zakończeniu zadania w najkrótszym możliwym czasie przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów i ograniczaniu utrudnień dla mieszkańców do niezbędnego minimum - mówi Michał Sitarek, ZDW w Bydgoszczy.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie