https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Potrzebny system abonamentowy - uważa Witold Graboś

(IAR)
sxc.hu
Witold Graboś z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji uważa, że nowa Rada powinna zająć się poprawieniem systemu finansowania mediów publicznych z abonamentu radiowo-telewizyjnego.

Gość "Sygnałów Dnia" podkreślił, że tylko skuteczna egzekucja należności od firm znacząco poprawiłaby sytuację finansową Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. W niedawnych wypowiedziach dla prasy nowy przewodniczący Rady Jan Dworak opowiedział się za utrzymaniem systemu abonamentowego. Witold Graboś zauważa, że w związku z kryzysem finansowym pomysły finansowania mediów publicznych z budżetu państwa, są coraz mniej popularne w koalicji rządowej. Pojawia się coraz więcej głosów za systemem abonamentowym - zauważa członek KRRiT.

Witold Graboś jest przekonany, że nowa Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zapewni mediom publicznym niezależność od nacisków politycznych. Nowe zarządy publicznej radiofonii i telewizji zostaną wyłonione, gdy wejdzie w życie nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji. To trochę potrwa - tłumaczy Witold Graboś. Podpis prezydenta pod nowelizacją ustawy rozpoczyna dopiero proces zmian we władzach spółek publicznej radiofonii. Po wejściu w życie ustawy zostanie wydane rozporządzenie, które określi warunki konkursów na członków rad nadzorczych. Ustawa gwarantuje uczelniom udział w procesie konkursowym, a te z kolei do października mają wakacje. To opóźni z pewnością proces konkursowy - zauważa członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Witold Graboś wyraził nadzieję, że wszystkie organy uczestniczące w procesie wyłaniania nowych władz mediów publicznych postarają się, by jak najszybciej przeprowadzić procedury konkursowe.

Czytaj e-wydanie »

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

p
pracownik kościelny
A jaki to problem by z litra sprzedanego paliwa odprowadzić na rządową telewizornię pół grosza i z jednego sprzedanego kilowata prądu 1/10 grosza, każdy z pracowników wczasy na Seszelach gratis i to po 2 miesiące.
n
niepoprawnośćpolityczna
Spoko! Gorzej niż jest, to już napewno nie będzie!

Zasadniczo to nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej, ani tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej.
G
Gość
Czy nowa Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (bez członków z PiS) zapewni mediom publicznym niezależność od nacisków politycznych?

Spoko! Gorzej niż jest, to już napewno nie będzie!
n
niepoprawnośćpolityczna
A jeszcze nie tak dawno D.Tusk mówił o potrzebie zniesienia abonamentu i nawoływał do jego niepłacenia czyli łamania obowiązującego prawa.
Czy premier D.Tusk to poważny facet?

Członkowie rządzącej partii PO, z jednej strony chwalą się sukcesami ekonomicznymi (zielona wyspa), a z drugiej strony mówią o kryzysie finansowym.
Czy takie dualne postrzeganie rzeczywistości nie świadczy o chorobie panującej wśród członków PO (schizofrenia)?

Jeżeli w kraju mamy jednak kryzys finansowy, to czy nie byłoby rozsądnie, zmniejszyć liczbę programów emitowanych przez nadawcę publicznego.
Często mówi się o misyjności mediów publicznych.
Czy ta misyjność, to w gruncie rzeczy prezentacja rodzimej tandety i amerykańskiej lumpenkultury?

Czy nowa Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (bez członków z PiS) zapewni mediom publicznym niezależność od nacisków politycznych?
o
obserwator
Dziwna sytuacja pierw PO namawiala aby abonametu nie placic - bo niby za co? A teraz jednak jej poplecznicy oponuja za abonamentem. Wszechwladcy zdecydujcie sie na cos! Nie tak dawno opowiadiadaliscie nam, ze Polska jest zielona wyspa na morzu kryzysu a teraz jest jego przednia fala.
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska