https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Powiat chełmiński. W Walentynki strażacy znaleźli w domu zatrute czadem osoby. Jedna nie żyje

Monika Smól
Pierwsza ofiara tlenku węgla zmarła dziś w gminie Chełmno
Pierwsza ofiara tlenku węgla zmarła dziś w gminie Chełmno OSP Podwiesk
Niedziela (14.02.2021) zaczęła się tragedią w gminie Chełmno. Jedna osoba nie żyje.

Czego szukaliśmy w Internecie w 2020 roku?

Dziś rano, po godz. 9 (14.02.2021), strażacy z OSP Podwiesk zostali zadysponowani do domu jednorodzinnego w miejscowości Łeg w gminie Chełmno.

- Zostaliśmy zadysponowani do dwóch osób nieprzytomnych w jednym z domów w miejscowości Łęg - relacjonują druhowie z OSP Podwiesk. - Po przyjeździe na miejsce stwierdzono u jednej z nich zgon.

W KP PSP Chełmno mówią, że członek rodziny wezwał pomoc do dwójki starszych osób: 71-letniej kobiety i 77-letniego mężczyzny. Mężczyzna już nie żył - zatruł się tlenkiem węgla. W domu ulatniał się czad, ale osoba, która wezwała pomoc przewietrzyła pomieszczenia i pomiary nie wykazywały już obecności czadu. Mimo to strażacy wyprowadzili domowników na świeże powietrze.

Zaczadzenie mężczyzny w gminie Chełmno

- Już w chwili dotarcia na miejsce u mężczyzna brak było funkcji życiowych - mówią strażacy. - Mimo to, aż do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego, strażacy udzielali mu pierwszej pomocy - prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową. Kierownik ZRM odstąpił od tego. Stwierdził zgon.

Z kolei kobieta była przytomna, jednak kontakt z nią był ograniczony. Została przetransportowana karetką pogotowia na Szpitalny Oddział Ratowniczy celem dalszej diagnostyki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pozostałe

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska