Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Powiat inowrocławski jednym z najlepszych w Kraju w Rankingu Powiatów Polskich

Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski
Wyremontowany Dom Rodziny Jana Kasprowicza - to też ubiegłoroczny sukces Powiatu Inowrocławskiego
Wyremontowany Dom Rodziny Jana Kasprowicza - to też ubiegłoroczny sukces Powiatu Inowrocławskiego Dominik Fijałkowski
Powiat inowrocławski najlepszym w województwie kujawsko-pomorskim i szóstym w kraju w prestiżowym Rankingu Powiatów Polskich za rok 2023.

Podkreślić należy, że oceny dokonano w kategorii samorządów powiatowych powyżej 120 tysięcy mieszkańców. Co najważniejsze, powiat inowrocławski poprawił swoje miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej. W rankingach za lata 2021 i 2022 przyznawano mu siódmą lokatę, a w najnowszej klasyfikacji, za 2023 rok, uplasował się na miejscu szóstym.

- Znajdujemy się od kilku lat w ścisłej krajowej czołówce. To wielka radość i satysfakcja dla mnie oraz wszystkich współpracowników, że pniemy się wyżej, a dla mieszkańców wyraźny sygnał, że samorząd pracuje dobrze i skutecznie. Świetny wynik to także efekt dobrej pracy oraz współpracy z gminami powiatu - podkreśla starosta Wiesława Pawłowska.

Miejsce w rankingu powiatów uzależnione jest od liczby punktów przyznawanych samorządom przez ekspertów Związku Powiatów Polskich. Biorą oni pod uwagę wiele kryteriów ujętych w siedmiu grupach tematycznych. Ocenie podlega 57 dziedzin pracy samorządu powiatowego.

100 procent punktów rankingowych powiat inowrocławski uzyskał m. in.: za ilość pozyskanych środków finansowych pochodzących z funduszy krajowych, za liczbę programów finansowanych z funduszy krajowych oraz wielkość środków wydatkowanych na szkolenie kadry.

Także 100 procent punktów eksperci przyznali naszemu powiatowi za realizację programu na rzecz osób z niepełnosprawnościami, realizację programu polityki zdrowotnej, promocję aktywnego stylu życia, rozwój szkolnictwa zawodowego i wspieranie inicjatyw integrujących społeczność lokalną.

Pełną pulę punktów powiat inowrocławski zdobył też za drogi rowerowe, drogi dla pieszych i rowerów i pasy ruchu dla rowerów.

- Łącznie nasz powiat zdobył w najnowszym Ranking Powiatów Polskich 51140 punktów - zaznaczają pracownicy Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu.

Zaś starosta Wiesława Pawłowska dodaje, że ranking jest miarodajnym zestawieniem, pokazującym roczny dorobek samorządów. Cieszyć należy się z faktu, że w wielu ocenianych dziedzinach powiat inowrocławski uzyskał maksymalną liczbę punktów.

Przedstawiciele starostwa przypominają, że nie jest to jedyne wyróżnienie, jakie w ostatnim czasie zdobył powiat inowrocławski. Jesienią ubiegłego roku otrzymał bowiem nagrodę Złotego Lajka, za komunikację w mediach społecznościowych i internecie, w ocenie analityków z Instytutu Badań Internetu i Mediów Społecznościowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska