Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Powiat nakielski. Biegi uliczne i wystawy. W gminach trwa pamięć o żołnierzach niezłomnych

Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz
Gmina Szubin, już po raz szósty, zaprasza chętnych do lasku Wesółka na Big Tropem Wilczym. Start w niedzielę 6 marca o godz. 10.
Gmina Szubin, już po raz szósty, zaprasza chętnych do lasku Wesółka na Big Tropem Wilczym. Start w niedzielę 6 marca o godz. 10. Maja Stankiewicz
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych potrwają w powiecie nakielskim do niedzieli 6 marca. Zobacz co w programie.

Cykl uroczystości rozpoczęło Nakło. We wtorek 1 marca na nakielskim rynku otwarta została okolicznościowa wystawa, którą przygotował gdański oddział IPN. Ekspozycja pt. „Niezłomna, wyklęta, przywrócona pamięci. Danuta Siedzikówna „Inka” 1928–1946” przedstawia tragiczne losy legendarnej bohaterki.

To Cię może również zainteresować

Wystawa IPN także w Muzeum Ziemi Szubińskiej. To ekspozycja pt. „Żołnierze Wyklęci. Podziemie niepodległościowe 1944–1963”.

Biegi w Szubinie i Mroczy

Ponadto gmina Szubin, już po raz szósty, zaprasza chętnych do lasku Wesółka na Big Tropem Wilczym. Start w niedzielę 6 marca o godz. 10. Najmłodsi pobiegną na 100 m, bardziej wytrawni biegacze na 6, 10 i 20 km. Będzie też bieg rodzinny na 1963 m. Organizatorzy zapraszają także fanów nordic walking. Przygotowano dla nich trasy liczą 6 i 10 km. Każdy z uczestników otrzyma koszulkę, a na mecie pamiątkowy medal i grochówkę.

Więcej wiadomości z Nakła i okolic na www.pomorska.pl/naklo

;https://pomorska.pl/wiadomosci/naklo/;nf[/a]

Na bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” zaprasza też w niedzielę 6 marca gmina Mrocza. To trzecia edycja imprezy, która rozpocznie się o godz. 11 na rynku w Mroczy. Dla dzieci przygotowano trasy o długości 200, 400 i 800 m. Bieg główny liczy tradycyjnie 1963 m. Jeśli będą pakiety startowe zapisy także w dniu imprezy do godz. 12.30.

W Kcyni też patriotycznie

W środę 2 marca patriotycznie w Kcyni. Władze miasta wraz ze Stowarzyszeniem Osób Represjonowanych w PRL organizują uroczystość ku czci Wojciecha Cieślewicza w 40. rocznicę jego śmierci. To pochodzący z Kcyni dziennikarz sportowy, ofiara stanu wojennego.

Funkcjonariusze ZOMO pobili go w Poznaniu 13 lutego 1982. Mimo przeprowadzenia dwukrotnie trepanacji czaszki nie udało się uratować mu życia. Wojciech Cieślewicz zmarł dwa tygodnie później nie odzyskawszy przytomności. Uroczystości w Kcyni rozpocznie o godz. 10 msza św., która odprawiona zostanie w kościele poklasztornym.

Po nabożeństwie delegacje złożą kwiaty na grobie Wojciecha Cieślewicza. W planach jest też turniej strzelecki w Zespole Szkół Technicznych.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska