Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Powiat. Przez cały tydzień można do woli radzić się policjantów, prokuratorów i kuratorów sądowych

(mona)
Ofiary przestępstw mogą korzystać z porad w kilku instutucjach: sądzie, prokuraturze i w komendzie policji
Ofiary przestępstw mogą korzystać z porad w kilku instutucjach: sądzie, prokuraturze i w komendzie policji
Rozpoczął się "Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw". Z bezpłatnych porad skorzystać mogą ci, którzy doznali krzywdy, a nie wiedzą gdzie i jak dochodzić swoich racji.

Przed rokiem z darmowej porady skorzystało łącznie 14 osób. W 2009 roku do drzwi prokuratury zapukał nawet człowiek, który nie był ofiarą ale skazanym prawomocnym wyrokiem sądowym!
- Trzeba podkreślić, że porady dotyczą wyłącznie pokrzywdzonych przestępstwem - informuje Jakub Wąwoźny, prezes Sądu Rejonowego w Chełmnie. - Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa tych osób.
Kampania ma głównie charakter edukacyjny, a jednym z jej podstawowych celów jest poinformowanie ludzi o uprawnieniach, jakie przysługują pokrzywdzonym i przekonaniu ich, iż nie są sami w tej trudnej, wymagającej sytuacji. Chodzi też o ułatwienie ofiarom przestępstw dostępu do tych, którzy mogą udzielić im pomocy.
Do piątku bezpłatne porady ofiarom przestępstw udzielane są w Sądzie Rejonowym w Chełmnie - w Zespole Kuratorskiej Służby Sądowej. Między godz. 9 a 14 zgłaszać można się do dyżurujących w pokojach numer: 209, 210, 212 i 213 - na drugim piętrze.

Wykaz dyżurów - sąd:

dziś - kurator specjalista Lucyna Gębka, kierownik Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej Teresa Cendrowska, dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Iwona Janiak - pokój nr 210 i 212
środa - starszy kurator zawodowy Joanna Szklanowska Kurowska, kurator zawodowy Marzanna Mierzwicka, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Eliza Rokita - pokój nr 213
czwartek - kuratorzy specjaliści: Mariusz Mackojć i Grzegorz Mazela, prezes Stowarzyszeni "Ludzie Ludziom" Zbigniew Wróbel - pokój nr 209 i 210
piątek - starszy kurator rodzinny Agata Wąwoźna, starszy kurator zawodowy Marek Gajewski, Agnieszka Sobieral-ska i Tomasz Winiarski - z KPP w Chełmnie - pokój nr 209 i 213
Ponadto, w Komendzie Powiatowej Policji w Chełmnie, uruchomiony został punkt konsultacyjny dla ofiar przestępstw. Podobne punkty uruchomiono również w podległych komendzie posterunkach, gdzie porad osobom zainteresowanym udzielać będą dzielnicowi.

Wykaz dyżurów - policja:

do piątku, godz. 8 - 15 - KPP Chełmno, ul. Świętojerska 5, pokój 21
dzisiaj, godz. 14.30 - 20 - KPP Chełmno, pokój 18
środa, godz. 9 - 12 - posterunek policji w Unisławiu
dzisiaj i w czwartek, godz. 9 - 13 - posterunek policji w Papowie Biskupim
Jak co roku, w "Tygodniu Pomocy Ofiarom Przestępstw" oskarżyciele z Prokuratury Rejonowej będą do dyspozycji mieszkańców szukających pomocy prawnej. Jej siedziba mieści się w Chełmnie, przy ul. Krótkiej 1a.

Wykaz dyżurów - prokuratura:

dzisiaj - godz. 8 - 17
środa, czwartek i piątek - godz. 8 - 15.30
W każdej jednostce zgodnie podkreślają, że nie tylko podczas akcji "Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw" można u nich szukać porady.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska