Zobacz wideo: Pensja minimalna w 2023. Będzie dwukrotna podwyżka

Powiat rypiński uplasował się na 38. miejscu w kraju i trzecim w województwie kujawsko-pomorskim, biorąc pod uwagę powiaty. Wyżej z naszego regionu sklasyfikowano jedynie powiaty: wąbrzeski (17. pozycja) i tucholski (22. lokata). Wydatki ze środków UE, w latach 2014-2021, na jednego mieszkańca wyniosły 668,80 zł. Ze szczegółowymi wynikami można zapoznać się TUTAJ.
Czytaj także
– Czuję dużą satysfakcję, bo zrealizowaliśmy i wciąż realizujemy naprawdę istotne inwestycje, bliskie potrzebom naszych mieszkańców – komentuje starosta Jarosław Sochacki. – Tylko w ostatnich miesiącach wybudowaliśmy specjalistyczno-terapeutyczny dom dziecka, dzienny dom pobytu dla seniorów, a także wyremontowaliśmy ulicę Mleczarską. Realizowaliśmy również projekty miękkie, z myślą o szkołach zawodowych i LO. Udaje nam się pozyskiwać pieniądze nie tylko z UE, ale także dofinansowania rządowe. Suma sumarum, tylko w tej kadencji pozyskaliśmy około 80 mln zł, a istotną część stanowią środki unijne.
Starosta Sochacki zapowiada kolejne duże inwestycje. Planowana jest budowa obwodnicy i hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Rypinie. Mają się pojawić również nowe ścieżki rowerowe.