- Studia dualne są doskonałym sposobem na nawiązanie jeszcze bliższej współpracy pomiędzy uczelnią i studentem oraz przedsiębiorstwem - przyszłym pracodawcą, a także na zdobycie dodatkowej wiedzy praktycznej. Co więcej, wakacyjne praktyki oraz zajęcia praktyczne w firmach będą płatne dla studentów - wyjaśnia Piotr Wojciechowski, dyrektor biura Bydgoskiego Klastra Przemysłowego.
Przeczytaj też: Weź udział w giełdzie kooperacyjnej podczas II Międzynarodowych Targów Innoform 2018 w Bydgoszczy
Kierunek przetwórstwo tworzyw sztucznych prowadzony jest w ramach studiów dziennych pierwszego stopnia (inżynierskie) na wydziale inżynierii mechanicznej UTP. Absolwenci tego kierunku są specjalistami przygotowanymi do pracy w branżowych firmach. Uruchamiane od października 2018 r. studia dualne pozwolą, oprócz praktyk studenckich, na realizację części przedmiotów w firmach członków Bydgoskiego Klastra Przemysłowego.
Zeszłoroczna edycja: Z narzędziami im do twarzy, czyli wielkie targi "Innoform" w Myślęcinku
- Pozyskiwanie nowych kadr oraz podnoszenie kwalifikacji przez obecnych pracowników to jeden ze strategicznych celów klastra. Oprócz organizacji wizyt gimnazjalistów u naszych członków, promocji szkolnictwa technicznego nawet w przedszkolach, organizowaniu specjalistycznych szkoleń branżowych to kolejne działanie w tym zakresie – mówi Katarzyna Meger, prezes zarządu klastra.
Zobacz też: Wielkie targi "Innoform" w bydgoskim Myślęcinku [zdjęcia]
- Kierunek przetwórstwo tworzyw sztucznych otrzymał akredytację i certyfikat „Studia z Przyszłością” jako jeden z najbardziej innowacyjnych i nowoczesnych kierunków studiów na polskich uczelniach dobrze odpowiadający na potrzeby rynku pracy – mówi prof. dr hab. inż. Marek Bieliński, kierownik Zakładu Inżynierii Materiałowej i Przetwórstwa Tworzyw UTP. - Wyróżnienie to jest przyznawane przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.
