
4. Wykręcanie zbitej żarówki
Wybuch żarówki to nie lada problem. Jak ją wykręcić, by nie skaleczyć się odłamkami szkła? Bezpiecznie będzie użyć do tego... ziemniaka. Co prawda, ta metoda nie zadziała w każdym przypadku, (np. gdy zniszczeniu uległa tylko górna część żarówki) można jednak spróbować delikatnie nadziać jej pozostałość na połówkę ziemniaka i po prostu ją wykręcić.

5. Polerowanie sztućców
Jeśli sztućce straciły swój blask i stały się matowe, można to naprawić wykorzystując w tym celu wodę po gotowaniu ziemniaków. Nie trzeba tego specjalnie przygotowywać, ani marnować produktów – wystarczy bowiem zużyć wodę, która została nam po gotowaniu. Sztućce zanurzamy na kilkanaście minut w takiej wodzie, a następnie suszymy i polerujemy za pomocą miękkiej ściereczki.

6. Podlewanie kwiatów
Składniki odżywcze zawarte w ziemniakach pomogą w uprawie roślin doniczkowych. Przestudzoną wodą, która została po gotowaniu ziemniaków możemy podlewać nasze rośliny. Fosfor w niej zawarty jest świetnym nawozem, pod warunkiem, że woda nie była mocno posolona.

7. Kreatywna sztuka, nie tylko dla dzieci
Wszyscy pamiętamy tworzenie pieczątek ziemniaczanych. Ale to nie tylko pomysł na zabawę dla dzieci. Za pomocą pieczątki z ziemniaków i farby możemy tworzyć ciekawe formy na płótnie, albo spersonalizować swoją torbę, poduszkę czy nawet ściany. Wszystko zależy od naszej pomysłowości ;)