Podczas spotkania promowana będzie książka "Gorzka czekolada. Społeczne aspekty uprawy kakao na Wybrzeżu Kości Słoniowej w kontekście zasad międzynarodowego handlu i konsumpcji" Katarzyny Szeniawskiej i Błażeja Popławskiego.
Bezpłatnie dystrybuowana publikacja ukaże się wkrótce nakładem wydawnictwa PAH.
Czytaj także: Polska Akcja Humanitarna namawia do wspierania budowy studni w Sudanie
Łukasz Bartosik dyrektor biura Polskiej Akcji Humanitarnej w Toruniu wyjaśnia: - Autorka opowie "gorzką historię czekolady", ewolucję postrzegania kakao - od środka płatniczego i obiektu kultu religijnego w kulturach prekolumbijskich, leku i napoju arystokracji, do rośliny plantacyjnej, przeszczepionej przez Europejczyków do Afryki i Azji. Przedstawione zostaną wyzwania stojące przed "gospodarką kakaową" - rolę łańcucha produkcji, politykę koncernów międzynarodowych, sytuację na plantacjach w Wybrzeżu Kości Słoniowej, głównym eksporterze kakao na świecie. Na koniec omówiony zostanie sprawiedliwy handel ziarnami kakao - jedno z kluczowych narzędzi deregulacji rynku kakaowego.
Spotkanie odbędzie się we wtorek (22.01) na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu w sali VIII o godz. 14:45. Wstęp wolny.
Najlepsze artykuły za jednym kliknięciem. Zarejestruj się w systemie PIANO już dziś!
Czytaj e-wydanie »Lokalny portal przedsiębiorców