Pary 1/4 finału Ligi Konferencji. Będzie polski dwumecz
Losowanie odbyło się o godzinie 14:00 w siedzibie UEFA w Nyonie. Pary wybrał były grecki piłkarz Vasilios Tsiartas. Gospodarzami pierwszych meczów będą wylosowani jako pierwsi w parze.
Z naszej perspektywy emocjonująco zapowiada się rywalizacja belgijsko-grecka, a tak naprawdę... polska. Michał Skóraś, który wczoraj trafił dla Club Brugge przeciw Molde zagra przeciw Tomaszowi Kędziorze z PAOK-u Saloniki.
Obaj nie dostali powołania do reprezentacji Polski na baraże o Euro 2024. Blisko dwa lata temu świętowali za to wspólnie ostatnie mistrzostwo dla Lecha Poznań; Skóraś przed transferem, Kędziora jako wówczas wypożyczony z Dynama Kijów.
Oto pary 1/4 finału Ligi Konferencji:
- Club Brugge - PAOK Saloniki
- Olympiakos Pireus - Fenerbahce Stambuł
- Aston Villa - LOSC Lille
- Viktoria Pilzno - Fiorentina
Hipotetyczne pary 1/2 finału Ligi Konferencji
- Aston Villa lub LOSC Lille - Olympiakos Pireus lub Fenerbahce Stambuł
- Viktora Pilzno lub Fiorentina - Club Brugge lub PAOK Saloniki
Terminarz Ligi Konferencji. Kiedy mecze 1/4 finału?
Pierwsze mecze ćwierćfinałowe odbędą się w czwartek 11 kwietnia. Do rewanżów dojdzie 18 kwietnia. Tegoroczny finał zaplanowano na 29 maja w Atenach na stadionie OPAP Arena. Wcześniej dojdzie do półfinałów: 2 i 9 maja.
Zeszła edycja, w której do ćwierćfinału dotarł Lech Poznań, padła łupem West Hamu. Zespół Łukasza Fabiańskiego pokonał w finale Fiorentinę 2:1.
Nasz skład reprezentacji Polski na mecz z Estonią w barażach...
