Już można składać dokumenty. ProTrader oferuje kandydatom specjalistyczne szkolenia przygotowujące do nowego zawodu.
Zawód tradera jest mylony z maklerem
ProTrader rozpoczął działalność przed trzema laty i jest pierwszą polską spółką na rynku o takim modelu biznesowym, a zawód tradera wciąż jest jeszcze mało znany i często bywa mylony z maklerem.
– Trader to przede wszystkim dobry strateg, a zasady jego pracy są proste: ma kupić jak najtaniej i sprzedać jak najdrożej. Zarabia na różnicach kursowych – tłumaczy Piotr Gunia z ProTradera i dodaje: - Traderzy handlują obligacjami, stopami procentowymi surowcami, takimi jak: ropa naftowa, złoto, czy produkty rolne. Główne giełdy, na których handlujemy to Stany Zjednoczone i Londyn.
Dotychczas ProTrader rozwijał sieć biur w Polsce południowej: Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Rzeszowie i Lublinie, teraz rozpoczyna ekspansję w centralnej części, otwierając oddziały w Białymstoku i Bydgoszczy. W planach firmy są kolejne miasta.
Praca Bydgoszcz. Kto może zostać traderem?
Zdaniem Piotra Guni nie tylko inżynierowie i ekonomiści, choć analityczne myślenie bardzo się przydaje. Ale najważniejszą cechą jest determinacja, żeby osiągać dobre wyniki, taki rodzaj sportowej żyłki. ProTrader osobom zainteresowanym giełdą i pracą tradera oferuje szkolenia, podczas których uczestniczy poznają techniki pozwalające prognozować przyszłe ceny. Zajęcia obejmują analizę fundamentalną i techniczną oraz psychologię inwestowania. Ze szkoleń takich skorzystają również osoby, które przejdą rekrutację do nowych biur w Białymstoku i Bydgoszczy.
Rekrutacja trwa. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na www.protrader.pro.
Źródło: RES-GAJ
