Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pracujemy w ogrodzie w styczniu

(pio)
W styczniu też mamy trochę do roboty w ogrodzie
W styczniu też mamy trochę do roboty w ogrodzie Fot. sxc
Styczeń to najzimniejszy miesiąc w roku. To nie oznacza, że nie mamy nic do robienia na naszej działce.

Sprawdzamy zimowe okrycia drzewek i krzaków, czy nie porwał ich wiatr albo nie zniszczyły ich zwierzęta. W razie potrzeby naprawiamy je albo na nowo okrywamy agrowłókniną, korą lub watą czy starymi gazetami. Gdy zwierzątka obgryzły korę, można drzewka zabezpieczyć plastikowymi okryciami.

Kto jesienią nie zadbał o narzędzia, a nie chce ich wyrzucać wiosną, niech zrobi to teraz. Trzeba zakonserwować np. łopaty, grabie i inne narzędzia. Natłuszczamy wszystkie ich części metalowe olejem, najlepiej lnianym.

Jeśli chemy posypać ścieżki i chodniki solą, róbmy to tak, aby nie posypać nią krzaczków i drzewek. Mogłaby tylko zaszkodzić zieleni. Najlepiej w ogóle zrezygnować z posypywania solą i zastąpić ją piaskiem albo popiołem.

Jeśli będzie odwilż i ziemia rozmarznie, podlewamy rośliny zimozielone, np. różaneczniki, bukszpany, różnego rodzaju iglaki.

Gdy zima jest zmienna, to znaczy raz są trzaskające mrozy, a na drugi dzień roztopy, tworzące na grządkach skorupy lodu, należy je rozbijać i kruszyć, żeby nie dusiły pozostałych roślin.

Gdy mamy karmik, w którym dokarmiamy ptaki, podczas długotrwałych mrozów powinniśmy im wystawiać, oprócz jedzenia, także codziennie świeżą wodę do picia. W przypadku, gdy woda zamarznie, ptaki nie mają jak się napić.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska