Problemy sprzętowe Tadeusza Haręzy

Redakcja
nie sprawował się optymalnie.
nie sprawował się optymalnie. Archiwum
W Jedovnicach i Chodzieży odbyły się motorowodne mistrzostwach świata z udziałem zawodników z Pałuk.

W Czechach piloci rywalizowali w światowym czempionacie w klasie O-700.

Zwyciężył Attila Havas (Austria). Drugi był Marian Jung (Słowacja), a brązowy medal zdobył James Aderholdt (USA). Węgier reprezentujący Austrię wywalczył ósmy mistrzowski tytuł, a szósty z rzędu.

Tadeusz Haręza (Team Haręza Żnin) zajął szóste miejsce. Pierwszą eliminację mistrzostw Europy w Formule R-1000 wygrał Udo Kaschube (Niemcy).

Haręza przez moment zajmował czwartą lokatę. Niestety, nie ukończył dwóch kolejnych wyścigów.

Natomiast w Chodzieży odbyły się mistrzostwa świata klasy S-550 oraz mistrzostwa Europy w klasie O-175.
O złotym medalu w światowym czempionacie zdecydowały nie punkty, bo zarówno pierwszy, jak i drugi zawodnik mieli ich tę sama liczbę 1100, ale najszybszy czas, który uzyskał reprezentant Estonii Ott Joala.

Srebrny medal przypadł Łotyszowi Arturusowi Brolitisowi. Polscy kibice cieszyli się z brązowego krążka Andrzeja Lisego (PKM LOK Poznań).

Doświadczony Henryk Synoracki (PKM LOK Poznań) sięgnął po mistrzostwo Europy. Drugi był Węgier Wiktor Vo, a trzeciWłoch Manuel Zambelli. Piątą lokatę zajął Marcin Zieliński (LOK Szczecin), a szóstą Sebastian Kęciński (KSMiM Trzcianka).

W Chodzieży rozegrano również drugą eliminację motorowodnych mistrzostw Polski (pierwsza odbyła się tydzień temu w Myśliborzu).

Zwycięstwa w klasach odnieśli: OSY-400 - Cezary Strumnik (Hals Chodzież), T-400 - Marcin Szymczyk (Baszta Żnin), T-550 - Marcin Gembiak (Posnania Poznań), JT-250 - Mateusz Dankowski (WKS Zegrze).