DOŁĄCZ DO NASZEGO WYDARZENIA NA FACEBOOKU
TUTAJ ODPOWIEDZI Z MATEMATYKI
TUTAJ ODPOWIEDZI Z CZĘŚCI PRZYRODNICZEJ
6 grudnia, o godz. 9 rozpocznie się kolejny dzień zmagań. Najpierw młodzież zmierzy się z egzaminem z przedmiotów przyrodniczych (czas trwania: 60 minut), a o godz. 11 napisze sprawdzian z matematyki. Na czwartek zaplanowano egzaminy z języków obcych - angielskiego i niemieckiego - o godz. 9 na poziomie podstawowym, o godz. 11 - na rozszerzonym.
Próbny Egzamin Gimnazjalny z Operonem to coroczny projekt, w ramach którego jest przeprowadzany próbny egzamin gimnazjalny dla uczniów w całej Polsce. - Łączymy doświadczenie w obszarze edukacji i wiedzę ekspertów, by tworzyć unikalny i jedyny w Polsce system przygotowań do egzaminu gimnazjalnego. Próbny egzamin organizujemy od 2007 roku. Co roku przystępuje do niego ponad 60 proc. gimnazjalistów! - czytamy na stronie Operonu.
TUTAJ ODPOWIEDZI Z JĘZYKA POLSKIEGO
TUTAJ ODPOWIEDZI Z HISTORII i WOSU
Średnie wyniki egzaminu gimnazjalnego w kraju i województwie kujawsko-pomorskim nie napawają optymizmem, zwłaszcza jeśli chodzi o przedmioty przyrodnicze i matematykę. Wyniki krajowe to średnio 59 proc. punktów z historii, 69 proc. z języka polskiego, 52 proc. z przyrody, 47 proc. z matematyki oraz 67 proc. z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Najlepiej egzamin napisali uczniowie z województwa mazowieckiego oraz małopolskiego. Na drugim końcu są gimnazjaliści z województw zachodniopomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Na przykład, uczniowie z Małopolski z egzaminu z matematyki uzyskiwali średnio 51 proc. punktów, a ich rówieśnicy z Zachodniopomorskiego - zaledwie 43 proc.
Chcesz byś na bieżąco z egzaminem gimnazjalnym? Dołącz do grupy na Facebooku: >> tutaj <<
Matematyka zawsze budzi emocje wśród uczniów. Podczas Egzaminu Gimnazjalnego 2017 należało podać z jaką średnią prędkością porusza się auto, które przejechało odległość w danym czasie. Inne zadanie to obliczenie ile wody trzeba dolać wody do garnka, żeby wypełnił się po brzegi. Kolejnym zadaniem było obliczenie ile kobiet znajdowało się na sali, w której byli zarówno mężczyźni i kobiety, na podstawie procentu pań z ogółu zebranych na sali. Nie zabrakło rachunku prawdopodobieństwa. W dwóch koszykach znajdowały się kule białe, czarne i szare. W pytaniu należało wskazać prawdopodobieństwo wyjęcia kuli szarej.
Pierwszy dzień próbnych egzaminów gimnazjalnych z Operonem - wypowiedź dyrektor Gimnazjum nr 14 we Włocławku