Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Program „Czyste Powietrze” nie współpracuje z żadnymi wykonawcami. Tak reklamują się oszuści

Agnieszka Romanowicz
Agnieszka Romanowicz
Szczególnie fundusz ochrony środowiska ostrzega przed wykonawcami, którzy oferują usługę wyłącznie pod warunkiem przesłania dofinansowania z programu „Czyste Powietrze” bezpośrednio na ich rachunek w banku.
Szczególnie fundusz ochrony środowiska ostrzega przed wykonawcami, którzy oferują usługę wyłącznie pod warunkiem przesłania dofinansowania z programu „Czyste Powietrze” bezpośrednio na ich rachunek w banku. Wojciech Matusik
Partnerami programu „Czyste Powietrze” są wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej, gminy oraz wybrane banki. Wykonawcy, którzy powołują się na udział w tym programie, to oszuści.

Ostrzega przed nimi Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu: - W związku z informacjami o nieuczciwych wykonawcach, którzy proponują wykonanie prac dofinansowanych z programu „Czyste Powietrze”, informujemy, że to beneficjent wybiera wykonawcę i robi to na własne ryzyko.

Partnerzy programu „Czyste Powietrze”

Fundusz nie poleca żadnej firmy i nie ponosi odpowiedzialności za nienależyte wykonanie prac.

- Wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej nie łączy umowa z jakimkolwiek wykonawcą – zaznacza Fundusz. - Partnerami w programie „Czyste Powietrze” są wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz gminy (85 proc. gmin w Polsce), a także wybrane banki, których listę można znaleźć na stronie internetowej czystepowietrze.gov.pl.

Z informacji NFOŚiGW wynika, że oszuści naciskają na potencjalnych klientów. - Tymczasem ważne jest, aby decyzje o zawarciu umowy były podejmowane bez pośpiechu, z możliwością przemyślenia i konsultacji wyboru z sąsiadami, w swojej gminie – zaleca Fundusz. -Przede wszystkim warto współpracować z firmami poleconymi i znanymi na lokalnym rynku. Przed podpisaniem umowy zachęcamy do weryfikacji firmy w internecie.

Cztery sposoby na weryfikację wykonawcy

  • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG) – to spis dotyczący osób fizycznych, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą lub są wspólnikami spółki cywilnej,
  • Krajowy Rejestr Sądowy(KRS) – tu sprawdzisz spółki prawa handlowego np. spółki z o.o., jawne, partnerskie, komandytowo-akcyjne, akcyjne
  • REGON (był obowiązkowy do 30 kwietnia 2018 r.) – tu znajdziesz m.in. spółki cywilne.
  • Portal podatkowy Ministerstwa Finansów - wykaz podmiotów zarejestrowanych jako podatnicy VAT, niezarejestrowanych oraz wykreślonych i przywróconych do rejestru VAT (tzw. biała lista podatników VAT) – tu sprawdzisz czy wykonawca jest czynnym podatnikiem VAT oraz czy numer identyfikacji podatkowej NIP podany przez niego jest poprawny, uchylony, unieważniony lub czy istnieje, a także sprawdzisz numery rachunków bankowych będących rachunkami rozliczeniowymi przedsiębiorcy.

Szczególnie fundusz ochrony środowiska ostrzega przed wykonawcami, którzy oferują usługę wyłącznie pod warunkiem przesłania dofinansowania z programu „Czyste Powietrze” bezpośrednio na ich rachunek w banku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

echodnia.eu Targi Dom, Ogród i Ty w Targach Kielce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska