Palikot mocno akcentuje w nim sprawy gospodarcze. Program kandydata na prezydenta zakłada tworzenie nowych miejsc pracy, wprowadzenie większej kwoty wolnej od podatku, większe wsparcie dla przedsiębiorców, obniżka cen energii. Jeśli chodzi o inne postulaty, to Palikot chce wprowadzenia demokracji bezpośredniej czy obowiązku płacenia podatków przez księży.
Janusz Palikot postuluje też wprowadzenie zasady, że lekarz stoi w kolejce do pacjenta, a nie odwrotnie. Jego zdaniem armia musi być oparta na informatyce i cybernetyce. Szef Twojego Ruchu odniósł się także do edukacji i kultury. Jego zdaniem tylko nowoczesna edukacja pozwoli polskim dzieciom konkurować z rówieśnikami z innych krajów.
Zadeklarował też: - Jest mi bliżej do Jerzego Hausnera niż do Leszka Balcerowicza.- Mam dobry balans doświadczenia i energii, aby realizować Plan dla Polski - ocenił podczas prezentacji programu w Sejmie.
Jak dodał, to program oparty na doświadczeniu, nie polityce. - Informacje o mojej śmierci politycznej są dosyć przesadzone - zakończył Palikot.
Zdaniem Łukasza Krupy, posła Twojego Ruchu, Janusz Palikot stawia na gospodarkę. - Dzisiejsza władza nie rozumie, że Polacy przenoszą swoje firmy do Niemiec, bo u nas trudno prowadzić działalność, choćby z powodu niskiej kwoty wolnej od podatku - powiedział Agencji Informacyjnej Polskapresse poseł Łukasz Krupa.
- Nie rozumiem, dlaczego rząd nie jest w stanie ułatwić Polakom życie, choćby zwiększając kwotę wolną od podatku. W Niemczech ta kwota wynosi ok 8 tys. euro, a w Polsce trochę ponad 3 tys. zł.
Każdy z kandydatów do fotela prezydenta musi zebrać po 100 tys. podpisów.Dotychczas do fotela prezydenta swój akces zgłosili: Bronisław Komorowski, Andrzej Duda, Adam Jarubas, Janusz Korwin-Mikke, Paweł Kukiz, Janusz Palikot, Anna Grodzka, Ryszard Kalisz, Magdalena Ogórek i Waldemar Deska, Marian Kowalski.
Czytaj e-wydanie »