Prywatna linia może zastąpić MPK we Włocławku

  Prywatna linia może zastąpić MPK we Włocławku

  MAŁGORZATA GOŹDZIALSKA malgorzata.gozdzialska@pomorska.pl tel. 54 232 22 22

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Prywatna linia może zastąpić MPK we Włocławku

  Prywatna linia może zastąpić MPK we Włocławku ©Andrzej Galczak

  Gminy Fabianki i Włocławek rozglądają się za nowym przewoźnikiem. Czy zamiast autobusów włocławskiego MPK pasażerów będzie wozić PKS? A może prywatni przewoźnicy?
  Prywatna linia może zastąpić MPK we Włocławku

  Prywatna linia może zastąpić MPK we Włocławku ©Andrzej Galczak

  Wójt Ewa Braszkiewicz nie wyklucza pozostania przy MPK, ale bierze pod uwagę też inne rozwiązania

  Przeczytaj także: Nowa linia autobusowa MPK - 11W

  Co dalej z kursami do gmin? Gminy Fabianki i Włocławek stanęły przed podjęciem decyzji: kto od 1 czerwca br.
  będzie woził pasażerów z ich terenu. Jeżeli te samorządy nie dojdą do porozumienia z władzami Włocławka, to linie podmiejskie, obsługiwane dotychczas przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Włocławku zostaną z końcem maja zawieszone.
  Władze miasta wypowiedziały bowiem gminom porozumienie, na mocy którego autobusy MPK kursowały po terenie tych gmin. - To był szok - przyznaje Dorota Białkowska, sekretarz gminy Fabianki. - Ale nie mogliśmy się zgodzić na aneks, który zawierał rozwiązania dla nas nie do zaakceptowania.


  Przeczytaj także: Nowy rozkład jazdy autobusów MPK linii nr 2

  Władze gm. Fabianki twierdzą, że nowej umowy z włocławskim magistratem nie podpiszą, jeśli nadal będą obowiązywać takie zasady jak obecnie. - Nie zgadzamy się między innymi na to, żeby w przypadku zakupu biletu łączonego w autobusie na terenie miasta, przychody były ewidencjonowane po stronie miasta, a nie gminy - tłumaczy sekretarz.

  Co dalej z "szóstką" i "siódemką"? Urząd Gminy w Fabiankach szuka innego niż MPK przewoźnika. - Zgłaszają się do nas prywatne firmy, ale bierzemy też pod uwagę PKS - mówi Dorota Białkowska. Na którego przewoźnika władze gminy postawią, ma okazać się jeszcze w tym miesiącu.
  Za dwa tygodnie powinno być także znane stanowisko władz gminy Włocławek w sprawie kursowania komunikacji podmiejskiej. Chodzi o linie nr 5, 8 oraz 13. Wójt Ewa Braszkiewicz nie wyklucza jednak dalszej współpracy z władzami Włocławka w zakresie organizacji przewozów na terenie gminy. Jednocześnie podkreśla, że prowadzi też rozmowy z PKS-em i prywatnymi przewoźnikami. - Obecnie analizujemy oferty i liczymy pieniądze - mówi pani wójt.

  Dla władz gminy istotne będą przy podejmowaniu decyzji propozycje przewoźników dotyczące m.in. cen biletów szkolnych i pracowniczych.

  Rozkład jazdy MPK

  Współpracę w zakresie organizacji przez Włocławek przewozów na liniach podmiejskich definitywnie zakończyła 1 marca gmina Brześć Kujawski. - Wystąpiliśmy do przewoźników z naszego terenu, by wypełnili lukę po zawieszonej "jedenastce" - mówi burmistrz Wojciech Zawidzki. - I mam nadzieję, że skorzystają z tej możliwości.

  Wiadomości z Włocławka

  Na razie mieszkańcy gminy muszą sobie sami radzić. Do dyspozycji mają PKS i linię prywatną. Autobusy MPK kursują z Włocławka tylko do Wieńca Zdroju.  Czytaj e-wydanie »
  Motoryzacja do pełna! Ogłoszenia z Twojego regionu, testy, porady, informacje

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018