Dlaczego zorganizowałyście panie Tydzień Aktywności Fizycznej i Zdrowego Odżywiania? Jaka była motywacja?
Monika Lubińska (wf): - Wcześniej organizowałam w szkole pojedyncze działania, była tylko zumba albo lekcja zdrowego odżywiania. W tym roku pomyślałam o większej skali takiej akcji, żeby zwrócić na nią uwagę.
Aleksandra Szałach (biologia i chemia): - Każda szkoła ma też do zrealizowania program profilaktyczny, tydzień aktywności idealnie wpisał się w to zalecenie.
Jaki jest stosunek uczniów do sportu?
M.L.: - Trzeba zachęcać młodzież do aktywności fizycznej, pokazywać im różne formy: fit dance, aqua active, street workout. Im więcej różnorodności, tym większe szanse, że coś chwyci.
Który dzień z tygodnia aktywności wypadł najlepiej?
M.L.: - Czwartek, czyli Dzień dla Ciała. Fantastyczny był maraton zumby. Na hali ćwiczyło około 300 uczniów z SP8, GM1, 2 i 3 w Świeciu, ZSP w Świeciu, I LO oraz Zespołu Szkół Menedżerskich i oczywiście uczniowie naszej szkoły: II LO i Technikum nr 2 w Świeciu.
A.S. - Ale też był to dzień najtrudniejszy jeżeli chodzi o sprawy organizacyjne.
Dzień Zdrowego Odżywiania i Dzień dla Mózgu odbyły się w szkole. Czy uczniowie wiedzą, co powinni jeść?
A.S.: - Każdy wie na czym polega zdrowe odżywianie, my przełożyłyśmy tylko teorię na praktykę.
M.L: - Klasy pierwsze przygotowały stoiska ze zdrową żywnością. Serwowali szaszłyki owocowe sałatki, zdrowe ciasteczka.
A.S.: - Wśród przekąsek dla mózgu dominowały owoce, orzechy i gorzka czekolada.
Jak została odebrana ta akcja i czy planują panie kolejną?
A.S.: - Słyszymy wiele pozytywnych opinii i też jesteśmy zadowolone. Na pewno wszystkie opinie i doświdadczenia weźmiemy pod uwagę planując działania profilaktyczne.
M.L.: - Chciałybyśmy serdecznie podziękować patronom honorowym, patronom medialnym oraz wszystkim partnerom, którzy pomogli nam w realizacji Tygodnia Aktywności Fizycznej i Zdrowego Odżywiania.