Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przy ulicy Toruńskiej we Włocławku będzie więcej mieszkań socjalnych [zdjęcia]

Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
Przy ul. Toruńskiej 168 są już dwa budynki z mieszkaniami socjalnymi. Oddano je do użytku w marcu 2013 roku. Powstać mają tam kolejne mieszkania socjalne.
Przy ul. Toruńskiej 168 są już dwa budynki z mieszkaniami socjalnymi. Oddano je do użytku w marcu 2013 roku. Powstać mają tam kolejne mieszkania socjalne. Wojciech Alabrudziński
Przy ul. Toruńskiej 168 we Włocławku powstaną kolejne mieszkania socjalne. Udało się znaleźć wykonawcę inwestycji, który zaprojektuje i wybuduje nowe budynki z lokalami socjalnymi. W jednym budynku ma być co najmniej 40 mieszkań.

Smaki Kujaw i Pomorza - sezon 4 odcinek 32:

od 16 lat

Przy Toruńskiej 168 we Włocławku są już mieszkania socjalne. Oddano je do użytku w marcu 2013 roku. Znajdują się w dwóch dwukondygnacyjnych, niepodpiwniczonych budynkach stojących w południowo-wschodniej części działki. Na terenie działki są miejsca utwardzone kostką brukową pod miejsca parkingowe, zbiornik wodny oraz niezagospodarowana zieleń.

Będą kolejne mieszkania socjalne przy ul. Toruńskiej 168 we Włocławku

We wspomnianej lokalizacji powstaną kolejne mieszkania socjalne. Wykonawcę zadania wyłoniono go dopiero w trzecim przetargu. Oferty zostały otwarte pod koniec sierpnia 2022. Dwa poprzednie postępowania unieważniono, ponieważ nie zgłosił się żaden potencjalny wykonawca. Dopiero w trzecim podejściu udało się rozstrzygnąć przetarg na sporządzenie dokumentacji i budowę mieszkań przy ul. Toruńskiej w formule zaprojektuj i wykonaj.

„Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dwóch budynków mieszkalnych i wykonanie w oparciu o tę dokumentację robót budowlanych polegających na budowie jednego budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z niezbędną infrastrukturą oraz zagospodarowaniem terenu i placem zabaw” - informuje włocławski ratusz.

Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, które obejmuje budowę drugiego budynku i pozostałego zagospodarowania oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie drugiego budynku.

Tyle będzie kosztowała budowa mieszkań socjalnych przy ul. Toruńskiej we Włocławku

W trzecim przetargu ofertę złożyła tylko jedna firma - włocławski „Przemnud”. Prace wyceniła łącznie na nieco ponad 25 mln 874 tys. zł (nieco ponad 12 mln 948 tys. zł to zamówienie podstawowe, a prawo opcji - 12 mln 926 tys. zł). Na realizację zadania w terminie podstawowym wykonawca będzie miał 14 miesięcy od dnia podpisania umowy. Jeśli zdecyduje się na skorzystanie z prawa opcji, na realizację tej części będzie miał osiem miesięcy od dnia wydania polecenia przez zamawiającego.

Miasto planuje przy ul. Toruńskiej budowę minimum 80 mieszkań. Ze specyfikacji warunków zamówienia wynika, że w każdym z nowych budynków ma znaleźć się co najmniej 40 lokali mieszkalnych oraz trzy pomieszczenia:

  • rowerownia/ wózkarnia,
  • depozyt ruchomości sezonowych,
  • pomieszczenie techniczne.

Tak będą wyglądały nowe budynki z mieszkaniami socjalnymi przy ul. Toruńskiej we Włocławku

Nowe budynki, które staną przy ul. Toruńskiej będą dwukondygnacyjne, niepodpiwniczone. Wejścia do mieszkań na piętrze dostępne będą poprzez zewnętrzne klatki schodowe i podesty, a na parterze bezpośrednio z dworu. Klatki schodowe i podesty mają być zadaszone. Na dachach zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna. Budynki mają być ogrzewane gruntowymi pompami ciepła. Zagospodarowany zostanie też teren wokół budynków. Powstaną m. in.: miejsca parkingowe, plac zabaw, wiata śmietnikowa. Nie zabraknie także zieleni.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska