Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Przyświeca im szlachetny cel - pomoc osobom z niepełnosprawnościami

Sandra Szymańska
Sandra Szymańska
Siostra Karolina Blok na konferencji prasowej dziękowała, że to właśnie jej podopieczni otrzymają pomoc
Siostra Karolina Blok na konferencji prasowej dziękowała, że to właśnie jej podopieczni otrzymają pomoc Mikołaj Kuras/UMWK-P
Jednym z beneficjentów dochodu z sobotniego Marszałkowskiego Balu Dobroczynności będzie Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży w Kamieniu Krajeńskim. - To niesamowita radość – mówi siostra Karolina Blok, dyrektorka instytucji.

Bal odbędzie się w sobotę po raz dziesiąty w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu. Dochód z imprezy trafi do czterech instytucji: Domu Pomocy Społecznej w Chełmnie, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej dla Dziewcząt w Pniewitem, Hospicjum dla Dzieci „Nadzieja” w Toruniu oraz do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu Krajeńskim.
- Zbieramy też pieniądze na rzecz misji niosących pomoc potrzebującym w Angoli, Indonezji i Zambii – informuje Beata Krzemińska, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

Dla niepełnosprawnych dzieci
- W naszym regionie nie brakuje wielu wspaniałych ludzi, którzy chcą pomagać innym. Bal jest jedną z form takiej pomocy. Chcemy też przypomnieć wszystkim, że nie tylko przy wyjątkowych okazjach, ale również codzienną pracą możemy nieść pomoc potrzebującym. Tak jak osoby prowadzące placówki pomocowe w regionie oraz misjonarze wspierający potrzebujących za granicą - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Do kamieńskiej instytucji wsparcie trafi już po raz trzeci – tak było w 2013 i 2016 roku.- To niesamowita radość. Pamiętam ten telefon z informacją - wielkie bibie serca, łzy. W tym momencie były to łzy szczęścia mówiła podczas konferencji prasowej s. Karolina Blok, dyrektorka DPS dla dzieci i młodzieży w Kamieniu.

- Jestem wdzięczna marszałkowi i całemu sztabowi – to multum niewidocznych ludzi, którzy pomimo swojej ciężkiej pracy zawodowej, poświęcają swój czas tym osobom, których społeczeństwo nie widzi, ale one są wśród nas są. Bardzo dziękuje za tak anielskie otwarte serce, za poświęcony czas, trud i wysiłek.

Bardzo dziękuję za anielskie, otwarte serce ludziom, którzy chcą nas wesprzeć -
s. Karolina Blok, dyrektorka DPS dla dzieci i młodzieży w Kamieniu

W DPS dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu Krajeńskim prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety mieszka 50 dzieci i młodych ludzi z niepełnosprawnością intelektualną oraz z tzw. niepełnosprawnością sprzężoną (intelektualną i ruchową). Podopieczni korzystają z rehabilitacji, uczą się i rozwijają w dostępnych sobie sferach. Oprócz zapewnienia całodobowej opieki podopiecznym, placówka organizuje też zajęcia świetlicowe, spacery, wycieczki, zabawy i gry sportowe. Mieszkańcy zaopatrywani są także w sprzęt ortopedyczny oraz środki pomocnicze. Działalność placówki wspiera Fundacja „Pomóżmy Dzieciom Niepełnosprawnym”.

Jak wspomniała s. Blok, wsparcie z pewnością przyda się na modernizację windy, z której korzystają osoby niepełnosprawne.

https://pomorska.pl/zabytki-na-krajnie-odzyskuja-dawny-blask-przy-wsparciu-wojewodzkiego-programu-ochrony-zabytkow/ar/c1-14701775

- Na dochód z balu złożą się wpłaty od par uczestniczących w imprezie, a także środki zebrane podczas aukcji wartościowych przedmiotów. W pomoc w organizacji wydarzenia angażują się instytucje i firmy z regionu oraz samorządowcy i znane osobistości, które przekazują wartościowe przedmioty na balową aukcję charytatywną oraz loterię – wymienia Krzemińska.

Pomóc może każdy wpłacając pieniądze na konto balu:23 9511 0000 0094 8518 2000 0070 (w tytule wpisać: X Bal Marszałka oraz imię i nazwisko dobroczyńcy).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska